Accor otworzy nowy hotel w Madrycie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hotelarska spółka Accor właściciel hoteli marek takich jak Novotel, Mercure czy Ibis ogłosiła uruchomienie w 2016 roku nowego obiektu w Madrycie. Hotel Novotel Convencion Madryt powstanie w wyniku przekształcenia z obecnie istniejącego hotelu Convencion.

Wybudowany pod koniec lat 70. XX wieku hotel Convencion jest trzecim największym obiektem w stolicy Hiszpanii – Madrycie. Zlokalizowany w centrum miasta w Calle O’Donnell przy Parque del Retiro budynek zostanie poddany w ciągu najbliższych dwóch lat gruntownemu remontowi. Po przeprowadzeniu remontu przewidującego m. in. wprowadzenie szeregu nowych udogodnień oraz całkowite przeprojektowanie wnętrz Novotel Convencion Madryt rozpocznie działalność na podstawie umowy franczyzowej. Wraz z oddaniem obiektu do użytku hotel stanie się czwartą placówką marki Novotel w Madrycie.

Zgodnie z planem przebudowy w hotelu zostaną zainstalowane udogodnienia takie jak odkryty basen na dachu budynku, centrum fitness, bezpłatny dostęp do bezprzewodowego systemu łączności z Internetem typu Wi – Fi oraz potężne zaplecze konferencyjne o łącznej powierzchni 2,4tyś. mkw. mogące pomieścić maksymalnie do 1500 gości.

Planowane przejęcie hiszpańskiego hotelu Convencion w Madrycie jest kolejnym przedsięwzięciem francuskiego konsorcjum zmierzającym do powiększenia europejskiego portfela hoteli. Przypomnijmy, że w maju br. Accor zawarł wstępne umowy kupna łącznie 97 hoteli działających na terenie Niemiec, Holandii i Szwajcarii.