Air France-KLM liderem w Japonii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Air France zamierza z sezonem letnim 2014 po uzyskaniu slotów, zwiększyć liczbę operacji do Japonii poprzez uruchomienie bezpośredniego, codziennego połączenia z portem lotniczym Tokyo Haneda.

Od 2010 r. Air France jest operatorem marketingowym na trasie do Tokio sprzedając bilety na rejsy Japan Airlines wykonywane z paryskiego portu lotniczego Charles de Gaulle. Położony blisko centrum metropolii port lotniczy Haneda jest doskonałą destynacją pod względem i liczby, i częstotliwości połączeń krajowych, co czyni go cennym punktem w siatce połączeń przewoźników lotniczych. Air France obecny jest na rynku japońskim już 60 lat.

Air France-KLM oferuje tygodniowo aż 51 rejsów między paryskim i amsterdamskim portem, a Japonią – niektóre z nich oferowane są na podstawie porozumienia o wspólnej eksploatacji połączeń z Japan Airlines, co czyni tego przewoźnika niekwestionowanym liderem w liczbie rejsów między Europą, a Japonią. Od 3 kwietnia 2013 r. zostanie ona wzbogacona o kolejne połączenie Amsterdam – Fukuoka, obsługiwanym 3 razy w tygodniu samolotem Boeing 777-200.

Połączenia z Japonią są prawdziwym „oczkiem w głowie” Air France – produkt pokładowy to nie tylko wyjątkowo smakowita oferta kuchni francuskiej, jakiej można kosztować szybując między Europą i Azją, prasa i filmy w języku japońskim, ale także personel pokładowy, w poczet którego przyjęto ponad 200 Japończyków.