Airberlin: nowa klasa biznes

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nowe fotele z funkcją full-flat gwarantujące najwyższy komfort i więcej prywatności. Krótko przed końcem roku pierwszy Airbus A330 airberlin z nową klasą biznes odbył lot z Düsseldorfu do Abu Dhabi.

Nowe rozmieszczenie 19 foteli gwarantuje pasażerom jeszcze więcej prywatności oraz bezpośredni dostęp do przejścia z każdego miejsca. Większość foteli jest poza tym fotelami pojedynczymi. Funkcja full-flat umożliwia szybkie ustawienie foteli w gwarantującej wygodę i odpoczynek pozycji leżącej. Nowe fotele posiadają też funkcję masażu. Rozrywkę na pokładzie zapewnia obsługiwany indywidualnie system rozrywki pokładowej z 15-calowymi monitorami na każdym miejscu. Pasażerowie mają do dyspozycji ponad 200 godzin rozrywki obejmującej aktualne hity kinowe, seriale telewizyjne, muzykę i gry, a także gniazdo USB.

– Opieka nad naszymi pasażerami podczas pierwszego lotu w nowej klasie biznes była szczególnym przeżyciem. Nowe fotele zapewniają podróżnym jeszcze większą wygodę. Można je całkowicie rozłożyć na płasko, dzięki czemu gwarantują one optymalny spoczynek nocny – niczym w obłokach, powiedziała szefowa pokładu Claudia Kienert. – Naszym celem jest, aby pasażerowie po długim locie opuszczali samolot wypoczęci i zrelaksowani. Oczywiście nadal oferujemy naszym pasażerom na ich miejscach indywidualną obsługę na najwyższym poziomie i w miarę możliwości staramy się zapewnić im wszystko czego potrzebują w trakcie lotu, dodała Claudia Kienert.

Kapitan airberlin Mathias Berbuir i jego drugi pilot Jan Prämassing siedzieli za sterami samolotu Airbus A330-200 z rejestracją D-ALPD podczas lotu z nadreńskiej metropolii do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podróżujący z airberlin w klasie biznes otrzymują zestaw podróżny z wysokiej jakości produktami do pielęgnacji i praktycznymi przyborami podróżnymi, który został już wyróżniony nagrodą TravelPlus „Gold Award”. Jeśli chodzi o przysmaki kulinarne, pasażerowie mogą wybierać spośród kilku dań głównych wykreowanych przez renomowaną restaurację Sansibar z wyspy Sylt. Do posiłku podawane są odpowiednio dobrane wina z tej samej restauracji. Ofertę kulinarną uzupełniają przekąski, świeże owoce i szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Airberlin będzie sukcesywnie wyposażać klasę biznes samolotów obsługujących trasy długodystansowe w fotele firmy Sogerma. Wraz z nową klasą biznes, druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech oferuje nie tylko znakomity produkt, lecz gwarantuje także ujednolicone podróżowanie razem z partnerską linią lotniczą Etihad Airways i członkami sojuszu lotniczego oneworld.

Przez węzeł lotniczy w Berlinie podróżujący z Polski mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych lotów łączonych airberlin na trasach długodystansowych, m.in. do Abu Dhabi, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku, a od 23 marca także do Chicago.