Sukces nigeryjskiego przewoźnika Arik Air

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze Airk Air przedstawiły bilans za ubiegły rok. Nigeryjskie linie lotnicze zakończyły 2013 rok z wynikiem ponad 2,5mln przewiezionych pasażerów – odnotowując tym samym około 20proc. wzrost względem roku 2012.

W 2013 roku z usług nigeryjskiego przewoźnika skorzystało łącznie 2.745,400tyś. pasażerów, co stanowiło znaczny wzrost względem wyniku uzyskanego przez spółkę za rok 2012, w którym linia Airk Air przewiozła w sumie  2.315,247tyś. pasażerów. Rekordowym miesiącem ubiegłego roku w notowaniach spółki był marzec, kiedy to Airk Air przewiozła łącznie 260.132 pasażerów pomiędzy wszystkimi 30 lokalizacjami znajdującymi się w siatce połączeń przedsiębiorstwa. Wynik ten stanowił ponad 300proc. wzrost względem marca 2012r., który zakończył się z wynikiem 71tyś. przewiezionych pasażerów.

-Stały wzrost pasażerów korzystających z naszych usług zawdzięczamy przede wszystkim stałą pracą nad normami bezpieczeństwa i ich ulepszaniem, a także niezrównanie rozległemu zasięgowi oferowanych przez nas usług w Afryce. Obecnie planujemy rozwój usług w Nigerii i intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem do końca drugiego kwartału br. nowych tras z Nigerii do Abidżanu i Dubaju – powiedział Chris Ndulue, dyrektor zarządzający Arik Air.

-Dane dla właśnie zakończonego okresu są bardzo zachęcające i odzwierciedlają stały wzrost, który cały czas odnotowujemy od rozpoczęcia regularnej działalności lotniczej w październiku 2006r. – dodał Ndulue.  Arik Air to linia lotnicza powstała w 2004r. w Nigerii. Aktualnie przewoźnik posiada w swojej flocie 28 maszyn oferujących połączenia lotnicze na 30 różnych trasach. Na przestrzeni ostatnich ośmiu lat przedsiębiorstwo przewiozło w sumie ponad 13mln pasażerów.