Kraków-Gdańsk Ryanairem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Z dniem 1 lipca br. tani irlandzki przewoźnik planuje wprowadzić do swojej oferty nowe połączenie krajowe z Krakowa do Gdańska. Rejsy z południa na północ kraju realizowane będą z częstotliwością trzech lotów tygodniowo.

Komunikat o wprowadzeniu do stałej oferty spółki nowego połączenia przedsiębiorstwo ogłosiło wczoraj na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej. Podczas spotkania władze linii ogłosiły, że z dniem 1 lipca 2014r. Ryanair rozpocznie realizację nowego połączenia pomiędzy Krakowem, a Gdańskiem. Zgodnie z założeniami spółki loty te mają być realizowane trzy razy tygodniowo we wtorki, czwartki i soboty. Samoloty mają startować ze stolicy Małopolski o godz. 12:30 z lądowaniem w Gdańsku o 13:40. Lot powrotny na tej trasie planowany jest na 14:05 (wylot z Gdańska) i 15:15 – lądowanie w Krakowie – poinformował portal pasażer.com.

Po wprowadzeniu połączenia do stałej oferty spółki Ryanair stanie się drugim przewoźnikiem oferującym usługi na tej trasie. Począwszy od 2011 roku rejsy pomiędzy Krakowem, a Gdańskiem znajdują się na stałe w siatce połączeń Eurolotu. W chwili obecnej polski przewoźnik oferuje, aż 11 połączeń tygodniowo z Małopolski na Pomorze. Szeroka oferta polskiego przedsiębiorstwa nie zniechęciła jednak irlandzkiej linii do stworzenia na tej trasie konkurencyjnego połączenia. Wraz z rozpoczęciem realizacji rejsów przez Ryanaira na tej trasie (1 lipca) obydwaj przewoźnicy zaoferują łącznie niezależnie od siebie 1,5tyś. miejsc tygodniowo z Krakowa do Gdańska.

– Połączenia krajowe Ryanair z Gdańska i Wrocławia do Warszawy Modlin cieszą się wielką popularnością i cieszymy się, że możemy zaoferować długo wyczekiwaną trasę krajową z Krakowa do Gdańska. Loty rozpoczną się 1 lipca i będą operować trzy razy w tygodniu. Nie mamy wątpliwości, że nowe połączenia krajowe odniosą wielki sukces – powiedziała Katarzyna Gaborec z Ryanair.