British Airways z Airbusami A380 i Dreamlinerami

, Data publikacji:

British Airways, jako druga po polskim LOT europejska linia lotnicza, wprowadza do swojej floty Boeingi 787 Dreamliner. Dołączą do niej największe na świecie Airbusy A380.

Do tej pory polski przewożnik reklamował się jako pierwsza linia w Europie, w której flocie znajdą się Dreamlinery. British Airways przelicytowała LOT, bo swojej floty wprowadza i Dreamlinera i Airbusa A380. Pierwsze dwie maszyny Boeinga przylecą do Londynu 26 i 27 czerwca, pierwszy Airbus A380 – 4 lipca. Nowe samoloty nie wejdą od razu do siatki połączeń – brytyjski przewoźnik dopiero rozpoczyna program obsługi nowych maszyn. Rozpocznie się w Manston Airport w hrabstwie Kent – oba typy samolotów będą tam rozpoczynać i kończyć loty krajowe.

Pierwsze bilety na loty Airbusem A380 w barwach British Airways już można kupić na 15 października – francuskie samoloty rozpoczną wtedy rejsy na trasie Londyn – Los Angeles oraz 15 listopada na trasie Londyn – Hong Kong. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie można polecieć Dreamlinerami. Jak mówi Keith Williams, szef British Airways, w ciągu roku nowe samoloty będą się pojawiać we flocie BA średnio co dwa tygodnie. To część wartego 5 miliardów funtów programu modernizacji British Airways, w ramach którego – oprócz modernizacji floty – brytyjski przewoźnik zamierza zainwestować w nowe wyposażenie wnętrz samolotów oraz nowoczesne lounge na lotniskach.