Dreamlinerem do Tbilisi i Londynu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze PLL LOT podjęły decyzję o skierowaniu do obsługi na wybranych połączeniach do Londynu i Tbilisi samolotów pasażerskich Boeing 787 Dreamliner. Dodatkowo na przełomie sierpnia i września br. władze spółki planują uruchomić dodatkowe rejsy transkontynentalne do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Sezonowa oferta polskiego przewoźnika zakładająca zrealizowanie z wykorzystaniem Boeinga 787 połączeń do Londynu i Tbilisi potrwa do końca października br. Rejsy do Londynu odbywać się będą z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo w czwartki i piątki w okresie od 18 września do 24 października. Połączenia te w siatce polskiego przewoźnika oznaczone będą, jako LO279 i LO280. W przypadku lotu do Gruzji pierwszy rejsy rozpoczną się z dniem 16 sierpnia br. – informuje portal pasażer.com.

Ponadto na przełomie sierpnia i września br. PLL LOT uruchomią z wykorzystaniem Dreamlinerów transkontynentalne połączenia do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Loty w obie strony odbywać się będą do Nowego Jorku, Chicago oraz kanadyjskiego Toronto. Rejsy pomiędzy Warszawą, a Nowym Jorkiem oznaczone, jako LO 006 odbędą się w piątki 1,15,22,29 sierpnia, a także w niedziele 3, 10 i 31 sierpnia oraz jednorazowo 5 września. Zgodnie założeniami polskiego przewoźnika samoloty wystartują z Warszawy o godz. 13: 00 i wylądują w Stanach Zjednoczonych o godz. 16: 25 czasu lokalnego. Połączenia powrotne na tej trasie zaplanowane są na te same dni z wylotem z Nowego Jorku o godz. 18: 30 i przylotem do Warszawy około godz. 09: 00 rano czasu polskiego.

Loty z Warszawy do Chicago oznaczone, jako LO 001 odbędą się dwukrotnie w niedziele 17 i 24 sierpnia. Wylot ze stolicy Polski zaplanowany jest na godz. 12: 55 czasu polskiego i lądowanie w Chicago około godz. 15: 30 czasu lokalnego. Rejsy powrotne do Warszawy oznaczone, jako LO 002 opuszczą lotnisko w Chicago w te same dni o godz. 17: 35 i wylądują w Warszawie około godz. 09: 00 rano czasu polskiego.

Ostatni z transkontynentalnych połączeń – rejs do Toronto oznaczony, jako LO 1041 wystartuje z Warszawy w sobotę 30 sierpnia około godz. 15: 00 i wyląduje w Kanadzie około 18: 00 czasu kanadyjskiego. Lot powrotny tak samo jak w przypadku Chicago i Nowego Jorku odbędzie się tego samego dnia. Boeing opuści lotnisko w Toronto o godz. 20: 00 i wyląduje w Warszawie około godz. 10:15.

– Londyn jest jednym z najważniejszych kierunków biznesowych obsługiwanych przez LOT, cieszymy się, że pasażerowie podróżujący z nami na tej trasie będą mieli okazję przekonać się o zaletach Dreamlinera. Jest to atrakcyjna propozycja szczególnie dla pasażerów przylatujących z Pekinu i przesiadających się w Warszawie. Zapewniamy najwygodniejszy lotniskowy transfer! Rejs Dreamlinerem do Tbilisi to z kolei ciekawa propozycja dla udających się na długi sierpniowy weekend – powiedział David Garcia, dyrektor do spraw handlowych PLL LOT.

Efektywne wykorzystanie Dreamlinerów na krótszych trasach takich jak połączenia do Londynu czy Tbilisi oraz sezonowo na trasach transkontynentalnych jest elementem planu restrukturyzacji przedsiębiorstwa złożonego w Komisji Europejskiej.