Dreamlinery ANA już latają w Japonii

Autor tekstu: , Data publikacji:

ANA, największy japoński przewoźnik lotniczy, zaczyna przywracać do służby flotę swoich Boeingów 787 Dreamliner. Pierwszy lot w relacji Sapporo – Tokio odbył się bez przeszkód.

ANA – All Nippon Airways – ma jak do tej pory największą flotę Dreamilerów – 17 samolotów. Awarie systemu akumulatorowego w Dreamlinerach najmocniej dotknęły tę właśnie linię – w jednym z samolotów w trakcie lotu zapalił się system zasilania. To po tym wypadku władze lotnictwa cywilnego USA zdecydowały się na uziemienie wszystkich Dreamlinerów na trzy miesiące. Przy okazji w Chicago został uziemiony drugi Dreamliner należący do LOT-u.

Polskie trzy Dreamlinery zaczną regularne rejsy już w czerwcu. Pierwszy, uziemiony w Warszawie, już wrócił z Etiopii, gdzie ekipa Boeinga wprowadziła zmiany w systemie chłodzenia akumulatorów. Trzeci Dreamliner, który przyleciał do Polski z USA kilka dni temu, ma nowy system chłodzenia. Ten egzemplarz był samolotem testowym koncernu Boeing, w którym po raz pierwszy wprowadzono modyfikacje akumulatorów.