Emirates – Airbusem A380 na Mauritius

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze Emirates Airlines podpisały nową dziesięcioletnią umowę o współpracy z Air Mauritius. Przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uruchomił właśnie połączenie do Republiki Mauritiusu Airbusem A380.

Turystów lądujących na Mauritiusie powitał napis na płytkiej, błękitnej wodzie. Z połączonych ze sobą łodzi powstało hasło – HELLO A380 – widoczne z okien podczas lądowania. Obie linie zadbały o widowiskowe powitanie.

Zgodnie z postanowieniami ujętymi w umowie połączenia na Mauritius realizowane przez Emirates Airlines odbywać się będą z wykorzystaniem samolotów pasażerskich typu Airbus A380, który w zależności od konfiguracji wnętrza (podział na klasy lub nie) pomieści w pierwszym przypadku 560 pasażerów, a w przypadku braku podziału, aż 853 podróżnych. Emirates Airlines jest pierwszym przedsiębiorstwem wykorzystującym tak potężny samolot w ruchu pasażerskim do lotów z destynacją na Oceanie Indyjskim.

Zawarte w ostatnich dniach porozumienie jest kontynuacją umowy pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami. Kontynuacja współpracy jest owocem stale rosnącego popytu wśród turystów z całego świata na podróże do Republiki Mauritiusu. W samym 2012 roku Emirates Airlines przewiozły 350tyś. pasażerów i 6tyś. ton ładunków pomiędzy wyspą, a 78 krajami wchodzącymi w skład globalnej sieci linii z Emiratów Arabskich.

-Od sierpnia 2008 roku przewieźliśmy około 18mln pasażerów z wykorzystaniem Airbusów A380. Samolot ten cieszy się dużą sympatią wśród naszych klientów i jest najchętniej wybieranym statkiem z naszej floty przez pasażerów. Uruchomienie połączeń ze światowych miast takich jak Londyn, Moskwa, Paryż czy Szanghaj na wyspę Mauritius z wykorzystaniem Airbusa A380 pozwoli nam na zaprezentowanie na rynku światowym naszej wysokiej klasy usług oferowanych w przystępnej cenie – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes Emirates Airlines.