Międzynarodowe Targi Turystyczne w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Czas na krótkie podsumowanie Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie. W tym roku miała miejsce XXI edycja tej imprezy. Coroczne wydarzenie poświęcone jest prezentacji najnowszych trendów w dziedzinie turystyki.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych wzbudziła spore zainteresowanie zarówno wśród pasjonatów podróży i nowych rozwiązań w turystyce jak również w środowisku przedstawicieli branży turystycznej. Trzydniowa wystawa, na której zaprezentowało się łącznie 380 wystawców z 48 krajów świata przyciągnęła około 18tyś. gości – informuje portal rp.pl.

Organizacja targów podzielona została na trzy bloki tematyczne w taki sposób, aby każdego dnia poza standardową prezentacją wystawców na gości czekało coś innego. Pierwszy dzień wystawy poświęcony został zagadnieniu turystyki kongresowej. Drugi dzień targów prowadzony był pod hasłem Dnia Nowych Technologii w trakcie, którego zaprezentowane zostały najnowocześniejsze rozwiązania dedykowane wielbicielom sportu. Podczas drugiego dnia w sektorze sportowym goście mieli okazję spróbować swoich sił na symulatorze gry w golfa oraz jazdy na nartach.         

Również tego dnia na targach swoją ofertę przedstawiali wystawcy regionalni z Polski i zagranicy. Reprezentanci województwa świętokrzyskiego zaprezentowali symulator o nazwie Odlotowa Kapsuła 5D wewnątrz, którego prezentowane było piękno zasobów środowiskowych województwa. Jednocześnie jak informuje Rzeczpospolita spore zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziły ekspozycje krajów takich jak Algieria, Tunezja, Egiptu i Maroka. 

Ostatni – trzeci dzień targów poświęcony został spotkaniom z podróżnikami i archeologami. Atrakcją dnia był wykład prowadzony przez dra Zahi Hawassa, egiptologa pełniącego funkcję sekretarza generalnego Najwyższej Rady Starożytności. W trakcie wykładu Hawass opowiadał m. in. o pracach archeologicznych prowadzonych w piramidach w Gizie i Sakkarze, a także o najnowszych odkryciach w Dolinie Królów. Poza egiptologiem na ostatnim dniu targów pojawili się również Beata Pawlikowska czy Anna i Krzysztof Kobusowie, którzy doradzali jak i gdzie spędzić atrakcyjny urlop z dziećmi.