Rekord brazylijskiej turystyki

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rekordowy wynik sześciu milionów turystów z zagranicy odnotowała Brazylia w 2013 roku. Obecnie sektor turystyki w kraju Ameryki Południowej generuje PKB na poziomie 3,6 procent.

Rekordowy wynik ustanowiony został przez Nadię Panis turystkę, która w ostatnich dniach wylądowała w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Antonio Carlosa Jobima w Rio de Janeiro. W terminalu przylotów Panis została hucznie przywitana przez delegację Embraturu instytucji pełniącej funkcję brazylijskiej izby turystyki.

Sześciomilionowy wynik cieszy Brazylijczyków jednak nie spoczywają oni na laurach. Embratur pracuje intensywnie nad tym, aby w 2014 roku liczba turystów przyjeżdzających do Brazylii wzrosła o milion. Duże nadzieje Ministerstwo Turystyki ściśle współpracujące z Embraturem wiąże z organizacją w przyszłym roku Pucharu Świata w piłce nożnej. Aktualnie turystyka jest jednym z głównych sektorów napędzających gospodarkę kraju. Zatrudnienie w tym obszarze znajduje około 10 milionów obywateli Brazylii, a wypracowane PKB kształtuje się na poziomie 3,6 procenta.

– Celem Embratur jest zwiększenie liczby turystów przybywających w przyszłym roku do siedmiu milionów , generowanie nowych miejsc pracy i dochodów dla Brazylijczyków. Szczerze liczę na to, że w 2017 roku liczba turystów odwiedzających nasz kraj wyniesie 10 milionów – powiedział Flavio Dino, prezes Emraturu.