LOT – rejsy zagraniczne tylko z Warszawy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze PLL LOT podjęły decyzję o znacznej redukcji połączeń zagranicznych w sezonie letnim 2014 roku. Począwszy od 31 marca przyszłego roku za granicę z polskim przewoźnikiem polecimy jedynie z Okęcia.

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego czyli od 31 marca 2014r. z oferty naszego narodowego przewoźnika znikną wszystkie połączenia zagraniczne realizowane z portów regionalnych. W pierwszej kolejności likwidacji ulegną rejsy do europejskich miast takich jak Wiedeń, Frankfurt czy Monachium realizowane dotychczas z Katowic, Gdańska i Wrocławia. Tak duże „cięcia” w ofercie LOT-u są następstwem wytycznych Komisji Europejskiej ujętych w Planie Restrukturyzacji Przedsiębiorstwa – informuje portal Fly4free.pl.

Jednocześnie wraz z nadejściem wiosny zwiększone mają zostać częstotliwości rejsów na aktualnie istniejących trasach przewoźnika. Na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku PLL LOT zwiększy do sześciu lotów tygodniowo połączenia z Warszawy do Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu, Brukseli, Paryża, Hamburga i Amsterdamu. Loty transkontynentalne do Chicago, Nowego Jorku, Toronto realizowane będą z częstotliwością siedmiu połączeń tygodniowo. Póki co brak jest jednak informacji o wznowieniu zawieszonych na sezon zimowy rejsów (połączenie do Helsinek).

-Zgodnie z zapisami w planie restrukturyzacji, który PLL LOT złożyły do Komisji Europejskiej spoczywa na nas obowiązek kompensacji. W planie zapisane zostały zmiany siatki połączeń w tym rezygnacja z połączeń zagranicznych realizowanych z portów regionalnych. Wraz ze stopniowym wprowadzeniem do systemu rezerwacji rozkładu na sezon lato 2014 wprowadzone zostały stopbookingi na wspomniane rejsy. Jesteśmy w trakcie rozmów z przewoźnikami, by zaproponować Pasażerom opcjonalne propozycje rozwiązania nieudogodnień, które mogą powstać w tej sytuacji. Po ustaleniu pakietu świadczeń, będziemy w bezpośrednim kontakcie z wszystkimi pasażerami – powiedziała dla portalu Fly4free.pl, rzeczniczka PLL LOT Barbara Pijanowska – Kuras.