Air France do Japonii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku francuski przewoźnik planuje wprowadzić do swojej siatki nowe połączenia z Paryża do Tokio. Realizacja rejsów Air France do Japonii ma się rozpocząć od 30 marca 2014r.

Władze francuskiej spółki planują poszerzyć wiosną przyszłego roku swoją dotychczasową ofertę o loty z Paryża do Tokio. W pierwszym etapie rozwoju przedsiębiorstwa francuzi zamierzają wprowadzić dwa połączenia dziennie pomiędzy stolicą Francji, a portem lotniczym Tokio Narita. Dodatkowo na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku mają zostać uruchomione dodatkowe dwa połączenia ( jedno dzienne i jedno nocne) z lotniska de Gauelle’a do portu lotniczego Tokio Haneda mieszczącego się w tokijskiej dzielnicy Ota.

Decyzją władz Air France nowe połączenia z Francji do Japonii realizowane będą z wykorzystaniem samolotów Boeing 777-200 i 777-300. Pierwsza z maszyn pomieści na pokładzie łącznie 309 pasażerów z czego 35 w klasie biznes, 24 w ekonomicznej premium i 250 w ekonomicznej. Boeing 777-300 dysponuje sześcioma miejscami mniej i zabierze odpowiednio 8 pasażerów w klasie pierwszej, 67 w biznesowej, 24 w ekonomicznej premium, i 200 w ekonomicznej.

Poszerzenie oferty o loty do Japonii jest następstwem pomyślnie układającej się pomiędzy Air France i Japan Airlines współpracy w ramach, której francuski przewoźnik obsługuje połączenia z Paryża do Hanedy, i Narity oferowane przez Japan Airlines. Jednocześnie w ostatnich tygodniach władze Air France oświadczyły, że pomimo planowanego na przyszły rok wzrostu liczby połączeń pomiędzy Francją, a Japonią  dotychczasowe rejsy z oferty francuskiego przewoźnika nie ucierpią i w dalszym ciągu realizowane będą z taką samą częstotliwością.