Emirates poleci do… Kabulu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nie lada gratka dla fanów emocjonujących wypraw. Arabskie linie Emirates już w grudniu otwierają codzienne połączenie do Kabulu, stolicy Afganistanu. Będzie można się tam dostać z Warszawy przez Dubaj.

Emirates rozpocznie obsługę połączenia 4 grudnia. Loty będą odbywać się codziennie, a obsłuży je Airbus A-340-500 w trzyklasowej konfiguracji – 204 w klasie ekonomicznej, 42 w biznes i 12 w First Class. Według Barry’ego Browna, odpowiadającego w Emirates za wschodnie operacje lotnicze, wszystkie dane wskazują na to, że jest potrzeba stworzenia połączenia typu premium między Dubajem a Kabulem. – Dzięki temu połączeniu damy możliwość wszystkim podróżującym z Kabulu wybrania się via Dubaj we wszystkich możliwych kierunkach – mówi Brown. Emirates liczy szczególnie na podróżujący biznes, który coraz chetniej zagląda do wciąż ogarniętego wojna domową kraju. Samoloty Emirates mają też zabierać towary – przede wszystim lekarstwa.

Samolot Emirates będzie startował z Dubaju 0 g. 9.55 i lądował w Kabulu o g. 13.15. W drogę powrotną uda się o 15.30, w Dubaju wyląduje o 18. Kabul stanie się 138 destynacją w siatce Emirates. Nieco wcześniej linie zainaugurują loty na Filipiny, Gwineę i do Pakistanu.