Więcej Ryanaira na lotnisku Stansted

Autor tekstu: , Data publikacji:

Irlandzki Ryanair rozszerza operacje lotnicze z londyńskiego lotniska Stansted. W kwietniu przyszłego roku przewoźnik zaoferuje 120 połączeń, w tym cztery nowe.

W ramach powrotu na Stansted irlandzki tani przewoźnik wprowadzi do swojej oferty cztery nowe rejsy. Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2014 r. z londyńskiego lotniska Londyn – Stansted pasażerowie będą mogli latać do Bordeaux, Dortmundu, Lizbony i Rabatu. Rozszerzenie współpracy pomiędzy Ryanairem a lotniskiem to efekt zmiany właściciela lotniska Stansted.

W ostatnich latach Ryanair redukował realizowane przez siebie połączenia ze Stansted (tam lądują samoloty z Polski). Ryainair stawiał na rozwój swojej siatki połączeń na innym lotnisku obsługującym Londyn – Southend – zlokalizowanym w angielskim hrabstwie Essex. To dlatego Stansted obsłużyło w zeszłym roku nieco ponad 13 milionów podróżnych, prawie dwa miliony mniej niż w 2007 roku.

Nowym właścicielem Stansted jest Manchester Airport Group. Dziesięcioletnia umowa zawarta przez przewoźnika z MAG przewiduje 50-cio procentowy wzrost liczby pasażerów w porcie Londyn – Stansted (zobacz jak dojechać z lotniska Stansted do centrum Londynu >> ) w ciągu najbliższych 7 lat. Do 2020 r. liczba klientów korzystających z usług lotniska ma wynieść ponad 20 mln rocznie. Prezes Ryanaira Michael O’ Leary powiedział, że nowa umowa pozwoli na stworzenie 7 tys. nowych miejsc pracy na lotnisku w Stansted.

Bilety lotnicze do Londynu na CentrumLotow.pl >>