Emirates: Warszawa-Dubaj od lutego 2013

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wiceminister i minister gospodarki Waldemar Pawlak odwiedził w Berlinie stoisko Emirates podczas pierwszego dnia wystawy lotniczej ILA Berlin Air Show 2012. Waldemar Pawlak oglądał flagową maszynę Emirates, jaką jest Airbus A380.

Polska to oficjalny partner Międzynarodowej Wystawy Lotniczej w Berlinie, ważnego wydarzenia dla lotnictwa w Europie. 6 lutego 2013 Emirates otwierają regularne, codzienne połączenie między Warszawą i Dubajem.

Emirates, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych świata, zaprezentowała Airbusa A380. Była to jednocześnie jedna z największych atrakcji tegorocznego pokazu. Airbus A380 jest największym samolotem pasażerskim na świecie. 11 i 12 września 2012 udostępniono go odwiedzającym wystawę lotniczą w Berlin ExpoCenter na lotnisku Schӧenefeld.

Volker Greiner, wiceprezes Emirates na Północną i Centralną Europę oprowadził Waldemara Pawlaka po samolocie wyrażając swoje zadowolenie z planowanego otwarcia połączenia Warszawa-Dubaj. Nowa trasa jest odpowiedzią na rosnący ruch między Polska a ZEA, zaś Bank Światowy uznał ostatnio Polskę za region o najszybszym wzroście ekonomicznym w tej części Europy. Volker Greiner zapewnił, że Emirates uważają, że nowe połączenie odniesie sukces.

Od 6 lutego 2013 Emirates będą wykonywać codzienne rejsy na trasie Warszawa-Dubaj. Rejs EK 179 będzie startował z Dubaju o 07.30 i lądował w Warszawie o 10.45. Trasę będzie obsługiwał Airbus A330-200 z miejscami w trzech klasach pasażerskich.

W barwach Emirates latają obecnie 23 Airbusy A380, zaś do końca 2012 będzie ich aż 31. Kolejnych 90 czeka na realizację zamówienia. Na początku 2013 Emirates planują otwarcie pierwszego na świecie terminala, Concourse A, przeznaczonego do obsługi Airbusów A380. Należy zaznaczyć, że Emirates jako pierwsza linia lotnicza złożyła zamówienia na te maszyny, umożliwiając tym samym rozpoczęcie ich produkcji.

Zdjęcie dostarczyła: