Na lotnisku Chopina rusza przebudowa Terminala A

Autor tekstu: , Data publikacji:

Stara część Terminala A na Lotnisku Chopina ostatecznie została zamknięta dla pasażerów i personelu i od 13 września jest już wyłącznie placem budowy. Do końca 2014 r. budynek zostanie całkowicie zmodernizowany i połączony z nową częścią terminala.

Stary terminal (dawniej nazywany Terminalem 1) musi zostać przebudowany, ponieważ rosnący ruch na lotnisku wymusza zwiększenie przepustowości dworca lotniczego. Ponadto budynek oddany do użytku w 1992 r. jest w złym stanie technicznym. Przecieki w dachu, czy awarie instalacji technicznych sprawiały, że komfort obsługi pasażerów był niższy od oczekiwań.

– Zależy nam na tym, żeby pasażerowie na Lotnisku Chopina zawsze byli obsługiwani w jak najbardziej komfortowych warunkach. Po modernizacji terminal będzie przestronniejszy i wygodniejszy, wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy warszawskiego portu.

Podczas rozpoczynających się prac stary terminal zostanie całkowicie połączony z nowym zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. W przebudowanej części będzie więcej stanowisk odprawy i kontroli bezpieczeństwa, zostaną też zainstalowane nowe urządzenia do sortowania bagażu. W trakcie modernizacji wybudowane zostanie przejście podziemne łączące bezpośrednio halę przylotów z lotniskową stacją kolejową.

– Jestem pewien, że końcowy efekt na pewno wynagrodzi podróżnym tymczasowe niedogodności, które wiążą się z zamknięciem i remontem starej części, mówi Przemysław Przybylski.

W związku z przebudową terminala już od 1 sierpnia stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, a także biura wszystkich linii lotniczych, touroperatorów i wypożyczalni samochodów funkcjonują wyłącznie w nowej części terminala (Strefa CDE). Tam też można znaleźć Biuro Bagażu Zagubionego i pocztę.