Ethiopian Airlines codziennie do Londynu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Z początkiem lipca br. etiopski przewoźnik uruchomi kolejne połączenie pomiędzy stolicą Etiopii miastem Addis Abeba, a Londynem. Za sprawą nowego połączenia Dreamlinery będą latać na trasie pomiędzy Wielką Brytanią a Etiopią siedem dni w tygodniu.

Aktualnie w ofercie Ethiopian Airlines znajduje się sześć połączeń pomiędzy Addis Abeba, a Londynem realizowanych codziennie poza wtorkiem. Wtorkowe rejsy na tej trasie mają pojawić się w stałym harmonogramie spółki już od 8 lipca br. Wraz z wprowadzeniem kolejnego połączenia na tej trasie loty do Londynu staną się codzienną oferowaną przez przewoźnika lokalizacją. Dotychczasowe połączenia spółki pomiędzy Etiopią, a Wielką Brytanią realizowane były z wykorzystaniem Boeingów 787 Dreamliner i najprawdopodobniej właśnie te samoloty obsługiwać będą wtorkowe połączenia.

Zgodnie z wydanym przez spółkę komunikatem wtorkowy rejs ma się odbywać według następującego harmonogramu. Wylot z Addis Abeba planowany jest na godz. 13:00 z przylotem do brytyjskiego lotniska Heathrow o godzinie 19:00. Lot powrotny wystartuje z Wielkiej Brytanii tego samego dnia o 21:00 i wyląduje w Addis Abeba następnego dnia o 07:00 rano. Ponadto od 2 września władze Ethiopian Airlines planują zawrzeć nowe porozumienie z władzami lotniska Heathrow dotyczące możliwości korzystania z terminala drugiego, którego używa obecnie 22 innych członków sojuszu Star Alliance.

-Jesteśmy szczęśliwi, że możemy w końcu oddać do dyspozycji naszych klientów siedem połączeń tygodniowo pomiędzy Etiopią, a Wielką Brytanią. Połączenie do Londynu jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji dostępnych w naszej siatce połączeń – powiedział Tewolde Gebremariam, prezes Ethiopian Airlines.