Festiwal w Bregencji popływa po jeziorze

, Data publikacji:

„Wiedeń gorzkosłodki” - to motto kolejnego Festiwalu w Bregencji. Od 23 lipca do 24 sierpnia miłosnicy wysokiej kultury i przepięknej przyrody będą mieli okazję wziąc udział w kolejnej edycji tego niezwykłego pod wieloma wzgledami wydarzenia.

Różnorodny program przygotowany przez Davida Pountneya, od jedenastu lat pełniącego funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu w Bregencji, otwiera kolejny letni sezon. Program 69. sezonu, którego motto brzmi „Wien zartbitter” („Wiedeń gorzkosłodki”), obejmuje wystawianą w Festspielhaus operę Tales from the Vienna Woods (Opowieści z lasów wiedeńskich) skomponowaną specjalnie na festiwal przez austriackiego kompozytora Heinza Karla Grubera, jak również satyryczną operę Gloria von Jaxtberg wystawianą w Teatrze Kornmarkt.
Na scenę na jeziorze powraca opera Czarodziejski flet, która odniosła ogromny sukces w poprzednim sezonie. Nowością w programie festiwalowym jest teatr kukiełkowy i opera rodzinna. Dodatkowo, w ramach programu „Sztuka naszych czasów” (KAZ) będziemy świadkami dwóch światowych premier i posłuchamy koncertów orkiestr symfonicznych i kameralnych.

Operę „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta podziwiać będzie można na pływającej scenie od 23 lipca do 24 sierpnia. Program festiwalu obejmuje światową premierę opery „Opowieści z lasów wiedeńskich” austriackiego kompozytora HK Grubera, wystawianą w Teatrze Festiwalowym.

Bregenzer Festspiele(c)Bregenzer Festspiele

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.