Finnair poleci na Phuket i Krabi

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fińska linia lotnicza Finnair wprowadzi na sezon jesienno-zimowy nowe destynacje w Tajlandii. Airbusy A340 polecą na turystyczną wyspę Phuket oraz Krabi.

Finnair będzie latał do Phuket trzy razy w tygodniu od 14 listopada, a do Krabi dwa razy w tygodniu od 10 grudnia. Na obydwu trasach latać będą samoloty Airbus A340.
Zmienia się także częstotliwośc lotów do japońskiego Nagoi. W listopadzie i grudniu Finnair będzie latał we wtorki, a od stycznia do marca w środy. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych rejsów do Japonii, rozkład dodatkowych lotów został skoordynowany z rozkładem dziesiątków rejsów europejskich. Wszystkie loty do Nagoi odbywają się samolotami Airbus A330 wyposażonymi w klasie biznes w fotele z funkcją full-flat, umożliwiającą całkowite rozłożenie fotela do pozycji horyzontalnej.

Połączenia Finnaira do Tromsø, które utworzono w styczniu tego roku, następnej zimy zostaną ponownie uruchomione – to miasto w arktycznym rejonie dalekiej północy Norwegii cieszy się dużą popularnością jako miejsce zimowego wypoczynku. Rejsy do Tromsø będą realizowane z Helsinek trzy razy w tygodniu od 1 stycznia do 28 marca 2015 r. Na tej trasie będą latać samoloty Embraer E90 obsługiwane przez Flybe Finland na zlecenie Finnaira.

– Tajlandia i Japonia to rynki, na których Finnair obecny jest już od dawna i ma dobrze ugruntowaną pozycję. Jest w stanie zaspokoić rosnący popyt zarówno na podróże turystyczne i biznesowe – tłumaczy wiceprezes d.s. rozwoju Finnaira Gregory Kaldahl.