Finnair poleci pod biegun północny

Autor tekstu: , Data publikacji:

Finnair poszerza swoją ofertę na północy Europy. W sezonie zimowym będzie latał do norweskiego Tromsø.

Loty z Helsinek do położonego za kołem podbiegunowym miasta będą odbywały się trzy razy w tygodniu, od 1 stycznia do 28 marca 2014. Oferta jest już dostępna w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Położone za kołem podbiegunowym Tromsø to idealne miejsce do obserwacji zórz polarnych, widocznych na bezchmurnym, zimowym niebie. Tromsø jest także dobrą bazą do uprawiania sportów zimowych takich jak narciarstwo, powożenie zaprzęgami psów i reniferów, czy wspinaczka po lodowcach. Tromso, nazywane też Romsa w języku Saami – rdzennych mieszkańców Skandynawii, jest miejscem gdzie co roku w lutym odbywa się Tydzień Kultury Lapońskiej. Dzięki wpływowi Prądu Zatokowego (Golfsztromu), w okresie od stycznia do marca klimat jest dosyć łagodny, z przeciętnymi temperaturami utrzymującymi się na poziomie od -6 do -2 stopni Celsjusza.

Loty do Tromsø będą odbywały się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy oraz piątki. Samolot z Helsinek (AY 2679) będzie startować o godzinie 20:15, planowany czas przelotu to dwie godziny. Powrotny rejs z Tromsø (AY2680) zaplanowany jest na godzinę 21:55 czasu lokalnego. Połączenie będzie obsługiwane przez partnera Finnair – linię Flybe na Embraerze E90.