Finnair przyłącza się do porozumienia linii American Airlines, British Airways i Iberia

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie Finnair ogłosiły 7 marca swój zamiar przyłączenia się do transatlantyckiego porozumienia, ustanowionego w październiku 2010 r. przez członków sojuszu oneworld® – American Airlines, British Airways i Iberia.

Wraz z przyłączeniem się Finnair do porozumienia, co nastąpi jeszcze w tym roku, klienci z Ameryki Północnej i Europy zyskają dostęp do zwiększonej oferty połączeń i usług oraz bardziej dogodnych lotów przez Atlantyk.

W ramach porozumienia linie Finnair dodadzą swój kod (AY*) do wybranych lotów między Ameryką Północną a Europą (UE, Norwegia i Szwajcaria) obsługiwanych przez linie American Airlines, British Airways i Iberia. Z kolei American Airlines, British Airways oraz Iberia dodadzą swoje kody – odpowiednio (AA*), (BA*) oraz (IB*) – do kodów codziennych lotów Finnair między Nowym Jorkiem a Helsinkami.

Porozumienie obejmie łącznie 102 codzienne loty między Ameryką Północną a Europą, obsługując 42 lotniska po obydwu stronach Oceanu Atlantyckiego. Ponadto pasażerowie będą mogli skorzystać z przesiadki do 163 dalszych połączeń w Ameryce Północnej oraz 126 w Europie.

Porozumienie między czterema liniami przyniesie klientom następujące korzyści:

ñ skoordynowane rozkłady lotów na trasach objętych porozumieniem, co umożliwi klientom wybór lotu o dogodnej porze,

ñ członkowie programów dla pasażerów często podróżujących – Iberia Plus, American Airlines AAdvantage®, British Airways Executive Club oraz Finnair Plus – będą mogli zdobywać punkty lub mile za korzystanie z lotów z nowymi, wspólnymi kodami,

ñ specjalne zespoły oferujące pomoc klientom podczas przesiadek na siedmiu lotniskach: JFK w Nowym Jorku, Heathrow w Londynie, oraz na lotniskach w Madrycie, Chicago, Miami, Dallas oraz Los Angeles,

ñ odprawa i wydruk karty pokładowej będą możliwe na stronie internetowej linii obsługującej lot lub na stronie linii, za pośrednictwem której zarezerwowano bilety.

„Udział Finnair w tym przedsięwzięciu znacznie zwiększy ilość ilość portów docelowych dostępnych dla naszych klientów” – mówi Juhani Nuoramo, dyrektor sprzedaży Finnair na Europę wschodnią. „W ten sposób zapewniamy klientom także większą elastyczność w kwestii zakupu biletów, ponieważ w ramach porozumienia linie będą oferować takie same opłaty i warunki” – dodaje Nuoramo. „Podróżując służbowo między Europą a Ameryką Północną, pasażer będzie mógł teraz swobodnie łączyć trasy oferowane przez linie American Airlines, British Airways, Iberia i Finnair”.

„Linie British Airways cieszą się, że Finnair dołączy w tym roku do transatlantyckiego porozumienia” – mówi Simon Talling-Smith, prezes zarządu porozumienia Atlantic Joint Business. „Dzięki poszerzeniu naszej wspólnej sieci lotów o lotnisko w Helsinkach klienci będą mogli wybierać szybsze i wygodniejsze połączenia spośród setek lotów między miastami w Europie i Ameryce”.