Inteligentne walizki Airbusa

Autor tekstu: , Data publikacji:

Znana z produkcji samolotów firma Airbus opracowała technologię, która pozwoli wyeliminować ryzyko zagubienia bagażu do minimum. Nowe walizki posiadają wbudowany system GPS i są kompatybilne ze smartfonami.

Każdy z nas spotkał się z przykrą sytuacją zagubienia bagażu. Sprawa dodatkowo się komplikuje, kiedy mamy przesiadkę. Koszty za pomyłkę lub kradzież ponoszą linie lotnicze i wynoszą w skali roku miliony dolarów.

Inżynierowie Airbusa stworzyli specjalne walizki Bag2Go, aby wyeliminować ten problem. Pomysł od razu się spodobał i zyskał już nieoficjalne miano – „smart bag”. Największą jego zaletą jest to, że możemy mieć pełną kontrolę nad naszą walizką za pomocą smartfona. Musimy tylko uruchomić odpowiednią aplikację.

Bagaż sam się waży. W przypadku przekroczenia limitu, bagaż wyśle ostrzeżenie na smartfona. Dzięki wbudowanemu systemowi lokalizacji GPS, będziemy mogli bez przeszkód odnaleźć naszą walizkę na mapie świata. Ułatwi to zadanie obsłudze lotniska, która znacznie szybciej skieruje bagaż do właściwego samolotu – informuje portal turystyka.rp.pl.

Bag2Go posiada także specjalne zabezpieczenia. Właściciel zostaje powiadomiony w przypadku każdorazowego otwarcia walizki lub próbie włamania. Wprowadzenie inteligentnych walizek do masowej produkcji spowoduje zwiększenie komfortu podróżowania. Nowy system umożliwia zaplanowanie transportu bagażu bezpośrednio do hotelu, w którym będziemy nocować.