Internet i GSM na pokładach Air France/KLM

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od czwartku w wybranych samolotach sojuszu Air France i KLM mozna korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu oraz używać telefonów komórkowych.

Usługa jest na razie dostępna w niektórych samolotach, na początku w dwóch Boeingach 777-300 – należącym do Air France i obsługującym trasę Paryż – Nowy Jork oraz KLM, latającym między Amsterdamem a Panamą. W trakcie testów oba Boeingi będą oferować usługę na różnych długodystansowych trasach. Ceny usługi przedstawiają się następująco: godzina, podczas której będzie można surfować po internecie, wysyłać sms-y i sprawdzać pocztę elektroniczną kosztuje 10,93 euro, taka możliwość w trakcie całej podróży – 19,95 euro. Cena dotyczy wszystkich klas – economy, premium economy i biznes.

Jak informuje Business Traveller Dostęp bezprzewodowy w Air France i KLM oferuje Aeromobile. Z jego usług będa mogli korzystać ci pasażerowie, których operatorzy komórkowi mają podpisane umowy z Aeromobile. Nie będzie to trudne, bo firma ma podpisane umowy z 220 operatorami w ponad 100 państwach, w Europie z potentatami, wśród których można wymienić Orange i Vodafone. Usługa ma być dostępna po osiągnięciu przez samolot minimalnego pułapu 6 tysięcy metrów.

Zdjęcie z serwisu fotolia-logo-white