Luksus w Wenecji

Autor tekstu: , Data publikacji:

W Wenecji powstał pierwszy hotel o siedmiogwiazdkowym standardzie. Usytuowany w pałacu Pallazo Papadopoli nad Canal Grande, oferuje gościom 24 nietypowe apartamenty.

 Budynek pochodzi z połowy XVI wieku. Brak jest w nim zbędnej, nadającej nowoczesności elektroniki – drzwi do pokoju otwiera się za pomocą tradycyjnego, starego klucza – informuje turystyka.wp.pl. Pomimo luksusowych wnętrz, goście decydujący się na noc w Pallazo Papadopoli nie mają co liczyć na obsługę recepcjonistów. Dla wygody wszystkie formalności związane z pobytem załatwia się w hotelowym apartamencie.

Zamiast numerów pokoje są oznaczone nazwami odnoszącymi się do twórców epoki renesansu. Dobrą wiadomością dla wielbicieli włoskiej kinematografii jest fakt, że pokoje w hotelu o takim standardzie muszą być wyposażone w telewizory. Goście śpią wśród rokokowych fresków Giovanniego Battisty Tiepolo, mają także do dyspozycji całodobową taksówkę, której rolę spełnia 11 metrowa motorówka.

W ramach atrakcji kulinarnych na gości czekają włoska kolacja w sali balowej, lub japońska w malowniczym ogrodzie. W pałacu znajduje się obszerna biblioteka, której ściany wyłożone są skórą i listkami ze złota. Ceny za nocleg wahają się w granicach 1000 do 3500 euro.