Iphone i Samsung jak telefon satelitarny

Autor tekstu: , Data publikacji:

Użytkownicy smartfonów marki Apple i Samsunga mogą za pomocą specjalnej przystawki rozbudować swoje telefony o funkcję telefonu satelitarnego gwarantującego zasięg w najdalszych zakątkach świata. Obecnie udogodnienie jest dostępne dla iPhonów serii 4 i 5 oraz Samsungów S 3,4 i 5.

Urządzenie o nazwie Thuraya SatSleeve to specjalna przystawka, która umożliwia użytkownikom smartfonów m.in. marki Apple rozbudowę ich urządzenia o funkcję telefonu satelitarnego. Inwestycja w Thuraya SatSleeve może się okazać korzystnym posunięciem zwłaszcza wśród osób podróżujących w najdalsze zakątki świata. Urządzenie zgodnie z zapowiedziami producenta zapewnia, bowiem zasięg satelitarny (możliwość wykonania połączenia) w ponad 140 krajach świata włączając obszary takie jak pustynie, góry, oceany czy morza – informuje portal antyweb.pl.

Thuraya SatSleeve swoim wyglądem i rozmiarami przypomina dobrze znane przez większość użytkowników smartfonów pokrowce na telefon. W celu użycia urządzenia należy założyć je na plecy iPhone w ten sam sposób, w jaki umieszcza się go w pokrowcu czy etui. Również przygotowanie do użytkowania nie jest skomplikowanym procesem. Satelitarną przystawkę wystarczy sparować z iPhonem. poprzez specjalną aplikację wykorzystującą łączność Bluetooth. Dodatkowo Thuraya SatSleeve jest wyposażona we własny akumulator oraz wysuwaną antenę.

 

Potencjalni klienci chcący modyfikować za pomocą przystawki swojego iPhone’a do funkcji telefonu satelitarnego muszą przygotować się na wydatek rzędu 1,5tyś. złotych. Niewątpliwie nie jest to mała kwota zważywszy jednak na ceny tradycyjnych modeli telefonów satelitarnych (ok. 3-4tyś. zł) oraz ogromnych możliwości łączności oferowanych przez to urządzenie jest to oferta warta rozważenia zwłaszcza przez osoby udające się w podróż w rejony pustyń czy na otwarty ocean.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.