Jak w tym roku spędzimy wakacje?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rozpoczął się już długo wyczekiwany sezon urlopowy. Wiele osób przygotowuje się do podróży i ze zniecierpliwieniem odlicza dni do wyjazdu. Jak będzie wyglądał wypoczynek Polaków w tym roku? Dowiadujemy się tego z danych statystycznych biura podróży urlopy.pl.

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy rodacy wybierają się na zasłużony wypoczynek. Okres przed wyjazdem to zazwyczaj załatwianie wielu spraw i ciągłe planowanie zawartości bagażu, aby nie zapomnieć o żadnej przydatnej rzeczy na wyczekiwany od miesięcy wypoczynek.

– Polacy planują zazwyczaj wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Ma na to wpływ wiele czynników, a przede wszystkim praca i konieczność wcześniejszego zaplanowania wyjazdu, by sprawy zawodowe z nim nie kolidowały. W Polsce przeważa model rodziny, w którym zarówno kobieta jak i mężczyzna to osoby czynne zawodowo. Dlatego muszą wcześniej uzgodnić termin i dopasować do niego wszelkie służbowe zobowiązania – mówi Ewa Gajewska, ekspert z firmy urlopy.pl.

Najczęściej wybierana opcja – all inclusive

Statystyczny wakacyjny wyjazd zagraniczny Polaków trwa 7 dni. Znacznie przeważa ilość wycieczek wykupywanych dla dwóch osób dorosłych, do czterogwiazdkowego hotelu z opcją all inclusive.

– Udział wycieczek all inclusive wzrósł o 10% w porównaniu z danymi z zeszłego roku i stanowi obecnie 70% wszystkich sprzedanych imprez. Dane te nie są zaskoczeniem, ponieważ hotele o tak wysokim standardzie przygotowują wysokie jakościowo posiłki, które są bardzo zróżnicowane i odpowiadają gustom konsumentów.  All inclusive to także dostęp do różnorodnych napojów i alkoholi, którymi goście mogą się raczyć w zasadzie bez ograniczeń. Opcja ta jest bardzo popularna, ponieważ nie generuje dodatkowych kosztów uczestnikom wycieczek – mówi Ewa Gajewska.

 Udział wycieczek all inclusive w całości sprzedanych pakietów

Wyk. Udział wycieczek all inclusive w całości sprzedanych pakietów

Zauważalny jest także coraz wyższy standard hotelu, w jakim Polacy decydują się spędzić urlop –  najwięcej osób wybiera pobyt w tych czterogwiazdkowych, które zachęcają masą atrakcji. Przy wyborze hotelu Polacy kierują się przede wszystkim ceną, możliwością korzystania z aquaparków i zjeżdżalni wodnych, obecnością polskich animacji oraz odległością od plaży i morza – dodaje Ewa Gajewska.