KE zaktualizowała czarną listę przewoźników

Autor tekstu: , Data publikacji:

Komisja Europejska przyjęła kolejną aktualizację tzw. „czarnej listy” przewoźników lotniczych objętych zakazem lub ograniczeniem wykonywania przewozów w Unii Europejskiej.

Wenezuelski przewoźnik lotniczy Conviasa, trafił na „czarną listę” linii lotniczych – poinformowała we wtorek Komisja Europejska.

Samoloty tej linii nie mają prawa, ze względów bezpieczeństwa, latać na obszarze Unii Europejskiej.Komisja przekazała, że „starannie” sprawdzono również poziom bezpieczeństwa dwóch innych wenezuelskich przewoźników lotniczych: Estellar Latinoamerica i Aerotuy. Na tym etapie KE uznała, że nie jest konieczne podejmowanie środków ograniczających. Jednak tych dwóch przewoźników lotniczych nadal jest objętych wzmożoną kontrolą.

KE poinformowała również o zgłoszonych zastrzeżeniach, dotyczących nadzoru w zakresie bezpieczeństwa nad przewoźnikami lotniczymi, którym koncesje wydano w Libii. Przeprowadzono konsultacje z libijskim urzędem lotnictwa cywilnego oraz ministrem transportu.

-W wyniku konsultacji władze Libii podjęły decyzję o przyjęciu rygorystycznych środków mających zastosowanie do wszystkich przewoźników lotniczych, którym wydano koncesje w tym kraju, zgodnie z którymi nie mogą oni wykonywać lotów do UE, co najmniej do listopada 2012 r – napisano w komunikacie.

Komisja uznała, że włączenie libijskich przewoźników lotniczych do unijnego wykazu przewoźników lotniczych podlegających zakazowi wykonywania połączeń nie jest konieczne. Nadal będzie jednak ściśle monitorować wdrażanie środków ustalonych przez władze Libii.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport Siim Kallas podkreślił, że Komisja gotowa jest dołożyć wszelkich starań, aby pomóc swoim sąsiadom w rozwijaniu ich potencjału technicznego i administracyjnego, który umożliwi jak najszybsze i sprawne pokonanie wszelkich problemów w dziedzinie bezpieczeństwa. -Do tego czasu bezpieczeństwo to absolutny priorytet. Nie możemy sobie pozwolić na żadne kompromisy- zaznaczył.

Czarną listę przewoźników znajdziesz TUTAJ