Co przyniesie współpraca PLL LOT i JetBlue?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie JetBlue Airways nawiązują współpracę w zakresie połączeń międzyliniowych

Nowa umowa oferuje pasażerom wiele połączeń między siatką JetBlue w Ameryce Północnej a siatką połączeń LOT-u obejmującą swym zasięgiem Europę, Bliski Wschód i Azję. Podróżni mogą dokonywać rezerwacji biletów na loty obsługiwane przez PLL LOT S.A. i JetBlue za pośrednictwem serwisów call centre obu przewoźników lub przez Internet a także w biurach podróży.

LOT oferuje bezpośrednie połączenie z Nowego Jorku do swojego macierzystego portu lotniczego w Warszawie, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na któryś z ponad 45 lotów do innych miast w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Dla pasażerów z Ameryki, do najbardziej popularnych kierunków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej należą m.in. Bukareszt, Budapeszt, Belgrad, Kijów, Lwów, Odessa, Ryga, Sankt Petersburg, Sofia, Tallinn i Wilno.

Mające swoją siedzibę w Nowym Jorku linie lotnicze JetBlue oferują dogodne połączenia  pomiędzy obsługiwanymi przez LOT rejsami transatlantyckimi a miastami na wschodnim wybrzeżu USA, takimi jak Buffalo w stanie Nowy Jork, Charlotte i Raleigh/Durham w Północnej Karolinie, Pittsburgh w Pensylwanii,  jak również z wieloma miastami na Florydzie.

PLL LOT S.A. są jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, znaną ze stałego doskonalenia jakości świadczonych usług. W zeszłym roku polski narodowy przewoźnik wprowadził odświeżone malowanie swojej floty, nowe elementy umundurowania personelu pokładowego oraz liczne ulepszenia w zakresie produktu pokładowego i naziemnego. Ponadto, Polskie Linie Lotnicze LOT będą pierwszym europejskim przewoźnikiem, który otrzyma samoloty najnowszej generacji – Boeingi 787 Dreamlinery. Dostawa pierwszych dwóch maszyn spodziewana jest już w listopadzie 2012 roku.

Podróżni przesiadający się z samolotów PLL LOT S.A. na rejsy obsługiwane przez linię JetBlue, powszechnie uznawaną za najlepszego amerykańskiego przewoźnika lotniczego pod względem obsługi pasażerskiej, będą mieć do swojej dyspozycji wygodne fotele ze skórzaną tapicerką, najwięcej miejsca na nogi wśród wszystkich amerykańskich linii lotniczych, bezpłatny system rozrywki pokładowej oraz nieograniczony dostęp do napojów i przekąsek.

Z nadzieją nawiązujemy współpracę z linią JetBlue. LOT od wielu lat jest obecny na amerykańskim rynku, który z punktu widzenia polskiego przewoźnika stwarza duże możliwości rozwoju – mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Dzięki podpisanemu porozumieniu z nowym  partnerem JetBlue, możemy zaoferować naszym pasażerom szerszy wybór połączeń w najwyższym standardzie obsługi.

JetBlue i Polskie Linie Lotnicze LOT mają ze sobą wiele wspólnego – podkreśla Bryan Kapeckas, dyrektor JetBlue ds. współpracy z liniami lotniczymi. Wysokiej jakości obsługa i renomowane marki przyciągają klientów z całego świata i z pewnością taki właśnie będzie efekt połączenia wysiłków PLL LOT S.A. i JetBlue w zakresie rozszerzania zasięgu działalności w Europie i obu Amerykach.