Kolorowe i bezpieczne wakacje z Lotniskiem Chopina

Autor tekstu: , Data publikacji:

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych podróżników Lotnisko Chopina przygotowało gadżety dla ich rodziców. Każda rodzina odlatująca z Warszawy może poprosić teraz przy kontroli bezpieczeństwa o tzw. infobandy, czyli kolorowe opaski na rękę pozwalające zidentyfikować dziecko w przypadku zagubienia.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych podróżników Lotnisko Chopina przygotowało gadżety dla ich rodziców. Każda rodzina odlatująca z Warszawy może poprosić teraz przy odprawie o tzw. infobandy, czyli kolorowe opaski na rękę pozwalające zidentyfikować dziecko w przypadku zagubienia.

Infoband to opaska na rękę dla dziecka na której można zapisać jego imię i nazwisko oraz numer telefonu rodziców. Opaska posiada klips, którego dziecko samodzielnie nie rozepnie, a równocześnie jest na tyle lekka i poręczna, że nie przeszkadza mu w zabawie.

– To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie w czasie wakacji. Dziecko bawi się wśród innych rówieśników w nowym otoczeniu, czy to na plaży czy na basenie. Łatwo stracić je z oczu i zgubić. Dzięki opasce z nazwiskiem na ręce łatwo będzie zidentyfikować takie zagubione dziecko i skontaktować się z jego rodzicami, wyjaśnia Sylwester Puczen z Biura Public Relatuions Lotniska Chopina.

Rozdawane w terminalu opaski nawiązują graficznie do oznaczeń stosowanych w porcie lotniczym. Nazwisko dziecka i numer telefonu rodziców wpisuje się w rubryczki umieszczone na pasie startowym. Obok znajdują się również symbole nawigacyjne i oznaczenie stanowiska postojowego. Jest także wizerunek Marshallera, czyli osoby odpowiedzialnej za precyzyjne ustawianie samolotów na płytach postojowych.

 

 

Infobandy to kolejna inicjatywa Lotniska Chopina przygotowana z myślą o dzieciach. Warto przypomnieć, że w Terminalu A warszawskiego portu jest 10 pomieszczeń przeznaczonych do opieki nad małymi dziećmi: każdy wyposażony jest w przewijak, umywalkę i krzesło do karmienia. Można w nich spokojnie i intymnie nakarmić dziecko i przygotować do podróży. Pasażerowie z dziećmi przechodzą kontrolę bezpieczeństwa bez konieczności oczekiwania w kolejce z innymi podróżnymi, a w strefie transferowej rodzice mogą poprosić obsługę lotniska o wózki dla dzieci, które ułatwią poruszanie się po terminalu – wózki wypożyczane są bezpłatnie, wystarczy zapytać o nie w punktach informacyjnych.

Na terenie strefy transferowej lotniska do dyspozycji dzieci są trzy place zabaw wyposażone w atestowane zabawki z tworzywa sztucznego, m.in. mini-domki, zjeżdżalnie i huśtawki. Są też stoliki z ławeczkami i zwierzątkami dla małych dzieci. Dodatkowo w pobliżu placów znajdują się ekrany telewizyjne, na których wyświetlane są filmy rysunkowe.