Koniec jetlagów dzięki Valkee?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Koniec z uczuciem zmęczenia i niewyspania po przekraczaniu stref czasowych? Tak obiecuje producent urządzenia Valkee. Jako pierwsi przetestują je pasażerowie linii Finnair na trasie Helsinki – Szanghaj.

Urządzenie Valkee przypomina nieco wyglądem iPoda. Z tą różnicą, że zamiast słuchawek do uszu wkładamy specjalne sensory, wyposażone w diody. Według producenta Valkee diody, emitujące specjalne światło, będą stymulować światłoczułe obszary naszego mózgu, odpowiedzialne za jesienną depresję. Firma podaje, że podobne efekty daje fototerapia, czyli naświetlanie w okresach jesiennych ostrym światłem.

Jako pierwsza Valkee przetestuje linia Finnair. Ten luksus nie będzie jednak dostępny dla wszystkich. W kwietniu będą z niego mogli bezpłatnie skorzystać pasażerowie klasy biznes, lecący z Helsinek do Szanghaju. Od maja za wykorzystanie Valkee będzie trzeba już zapłacić.

Pasażerowie klasy biznes, którzy zdecydują się uzyć Valkee, będą poproszeni o wypełnienie kwestionariusza po użyciu urządzenia. Instruktaż, jak go używać, przeprowadzi załoga. Finnair podaje, że np. w trakcie lotu z Helsinek do Szanghaju Valkee powinno być użyte na około godzinę przed lądowaniem, ze względu na to, będzie mieć ono miejsce wczesnym rankiem.

Dowiedz się więcej o Valkee