Konkurs Airbusa „Pomysły z polotem”

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ponad 6 tys. studentów z całego świata, w tym 22 z Polski, zgłosiło się do konkursu Airbusa „Pomysły z polotem” („Fly Your Ideas”)

Ponad 6 tys. studentów z ponad stu krajów zarejestrowało się w konkursie „Pomysły z polotem 2013” – międzynarodowym konkursie dla studentów organizowanym przez wiodącego producenta samolotów, firmę Airbus. Zespoły studentów mają opracować i przedstawić pomysły na bardziej ekologiczne lotnictwo przyszłości. W tym roku w konkursie zarejestrowało się dwukrotnie więcej studentów niż w roku ubiegłym.

Wśród uczestników jest 22 studentów z Polski, którzy  pod okiem najlepszych ekspertów branży lotniczej będą  dalej rozwijać wstępny projekt by powalczyć o główną nagrodę – 30 tys. euro.

Sędziowie z Airbusa już dokonują przeglądu zgłoszeń w celu zakwalifikowania najbardziej innowacyjnych pomysłów do następnej rundy. Do drugiego etapu może przejść maksymalnie 100 drużyn.

W tym roku zespoły mają za zadanie przedstawić ekologiczne rozwiązania dotyczące jednego z wyzwań branży lotniczej: „Energia”, „Wydajność”, „Zrównoważony rozwój”, „Wzrost ruchu lotniczego”, „Obsługa pasażera” oraz „Działalność przyjazna dla społeczności lokalnych”.

By zakwalifikować się do etapu finałowego, zespoły muszą przejść trzy rundy o rosnącym stopniu trudności. W finale zaprezentują swój projekt przed jury złożonym z ekspertów branżowych, a wręczenie nagrody odbędzie się w centrali UNESCO w Paryżu w czerwcu 2013 r.

Nad tegoroczną edycją konkursu  patronat objęło UNESCO.