Kort tenisowy na „dachu świata”

Autor tekstu: , Data publikacji:

Oryginalna atrakcja czeka na każdego amatora gry w tenisa, który zdecyduje się odwiedzić Zjednoczone Emiraty Arabskie. W hotelu Burj Al Arab na wysokości 210 metrów znajduje się najwyżej położony na świecie kort tenisowy.

Władze hotelu Burj Al Arab – hotelu w kształcie żagla mieszczącego się na sztucznej wyspie w Dubaju zaadaptowały przestrzeń nieużywanego lądowiska dla helikopterów w przestrzeń użyteczną dla gości obiektu – i tak oto na wysokości ponad 200m w powietrzu powstał mieszczący się na wysuniętej platformie podniebny kort tenisowy. Na graczy, którzy odważą się rozegrać mecz tenisa w tak nietypowym miejscu poza mocną dawką adrenaliny czekają mocne wrażenia estetyczne. Z góry, bowiem rozciąga się przepiękny widok na panoramę Dubaju i Zatokę Perską – informuje portal artifakt.pl.

Jako pierwsi w całej historii kortu podniebny mecz towarzyski rozegrali pomiędzy sobą dwaj światowej sławy tenisiści Andre Agassi i Roger Federer. Panowie spotkali się nad Dubajem w 2005 roku.

Obecnie poza rozgrywkami tenisowymi na hotelowej platformie odbywają się również inne atrakcje realizowane w miarę możliwości na specjalne zamówienie klientów hotelu. Władze Burj Al Arab potrafią zorganizować na przykład podniebny ślub lub romantyczną kolację w przestworzach dla dwojga.

Luksusowy hotel z wysuniętą w powietrze platformą, która po latach od powstania obiektu okazała się sporym sukcesem został zaprojektowany w pierwszej połowie lat 90. przez brytyjskiego architekta Toma Wrighta. Budowa hotelu rozpoczęła się w 1994r., a do oficjalnego użytkowania został on oddany pięć lat później. Obecnie hotel jest jedną z większych atrakcji Dubaju i rozpoznawalnym na całym świecie obiektem turystycznym. Zamieszkać tam mogą jednak tylko wybrani za nocleg w Burji Al. Arab trzeba, bowiem zapłacić w zależności od rodzaju pokoju od 3,5 do nawet 9 tyś. złotych.