Linie lotnicze Volaris i Airbus finalizują największe zamówienie na samoloty w historii Meksyku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Meksykański przewoźnik nisko kosztowy Volaris podpisał umowę zakupu 44 eko-wydajnych samolotów A320, w tym 30 A320neo i 14 A320.

Zamówienie stanowi największe pojedyncze zamówienie komercyjne w historii lotnictwa cywilnego w Meksyku.

Volaris jest jednocześnie pierwszym przewoźnikiem zamawiającym model A320 neo. Wybór typu silnika zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Od wejścia na rynek w 2006 r. linie Volaris szybko znalazły się wśród trzech wiodących meksykańskich przewoźników z rozległą siecią połączeń krajowych oraz połączeniami do Stanów Zjednoczonych. Nowo nabyte 44 samoloty z rodziny A320 podwoją flotę przewoźnika, składającą się wyłącznie z airbusów i pozwolą liniom zmodernizować flotę i  realizować plany rozwoju. Obecnie przewoźnik dysponuje flotą 34 samolotów Airbus, a całkowity portfel zamówień sięga 58 maszyn, uwzględniając najnowsze zamówienie

Samolot A320 neo, który wejdzie do eksploatacji w 2015 r. będzie wyposażony w nowe, bardziej wydajne silniki oraz paliwooszczędne końcówki skrzydeł typu „Sharklet”. Obie modyfikacje technologiczne pozwolą na znaczne ograniczenie zużycia paliwa aż o 15%, co z kolei przełoży się  na zmniejszenie rocznej emisji CO2 nawet o 3600 ton dla jednego samolotu. Ponadto A320neo pozwoli na dwucyfrową redukcję emisji tlenku azotu oraz obniży poziom hałasu.

Szukasz biletów lotniczych w dobrych cenach? Wejdź na stronę: Centrumlotów.pl