Do Londynu z Emirates

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze Emirates Airlines planują z dniem 30 marca przyszłego roku uruchomienie nowego codziennego połączenia z Dubaju do brytyjskiego portu Londyn Gatwick. Rejsy są pierwszym połączeniem przewoźnika na tej trasie realizowanym przez Airbusy A380.

Z końcem marca 2014r. narodowy przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zamierza wprowadzić do swojej siatki kolejne, czwarte połączenie do Londynu. Zgodnie z planem przyjętym przez władze przedsiębiorstwa nowe połączenia tam i z powrotem mają być realizowane z wykorzystaniem samolotów Airbus A380.

W chwili obecnej przedsiębiorstwo z państwa leżącego nad Zatoką Perską oferuje trzy codzienne połączenia do Londynu z wykorzystaniem samolotów Boeing 777 – 300ERs. Wprowadzenie nowego połączenia w siatce Emirates Airlines z wykorzystaniem Airbusa A380 oznaczać będzie spore ułatwienie dla pasażerów podróżujących na tej trasie głównie ze względu na pojemność obydwu maszyn. Podczas gdy B777 zabierze na pokład maksymalnie w zależności od konfiguracji wnętrza samolotu 451 pasażerów Airbus A380 pomieści w posiadanej przez przewoźnika wersji 489 podróżnych.

Pomimo faktu, iż do rozpoczęcia nowych rejsów pozostało jeszcze nieco ponad trzy miesiące linia ujawniła już szczegóły nowych połączeń. Lot EK9 z Dubaju do Londynu wystartuje codziennie o godz. 15 i w brytyjskim porcie Gatwick wyląduje około godziny 19:30. Rejs powrotny oznaczony, jako EK10 wystartuje z Gatwick tego samego dnia o 21:15 i w Dubaju wyląduje następnego dnia około godziny 07:30 rano. Jednocześnie poranny przylot do Dubaju stworzy pasażerom kolejne względem już istniejących możliwości dalszej podróży do wszystkich lokalizacji znajdujących się w globalnej siatce połączeń Emirates Airlines.

Władze spółki zastrzegają jednak, że szeroka w chwili obecnej dostępność połączeń przesiadkowych może ulec ograniczeniu w okresie od maja do lipca przyszłego roku, kiedy to planowany jest remont jednego z pasów startowych na lotnisku w Dubaju.