LOT najbardziej punktualny w Europie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polskie linie lotnicze LOT zostały uznany przez serwis Flightstats.com najbardziej punktualną linią lotniczą w Europie w 2012 roku.

Flightstats za punktualny lot uznaje każdy rejs, którego opoźnienie nie jest większe niż 15 minut w stosunku do rozkładu lotów. LOT osiągnął wynik 89,35 proc. lotów o czasie w kategorii „Europe major Airlines”. Do tej kategorii należą linie lotnicze, których główna baza znajduje się w Europie i które wykonują co najmniej 30 tys. połączeń rozkładowych w obrębie naszego kontynentu. Wśród najpunktualniejszych linii znalazły się także Aer Lingus, KLM, SAS oraz Finnair.

Wśród europejskich linii regionalnych, wykonujących minimum 20 tyś operacji w Europie, zwyciężyły Aegan Airlines (ponad 93 proc. lotów o czasie, wśród finalistów znalazły się także Brit Air, KLM Cityhopper, Regional Compagnie Aerienne oraz Tyrolean Airways.

A jak wygląda ranking światowy? Po raz trzeci z rzędu najbardziej punktualne w skali światowej okazały się japońskie linie lotnicze Japan Airlines. W kategorii „Najmniej odwołań wśród głównych linii międzynarodowych” zwyciężyła azjatycka ANA, spośród głównych linii w USA – Alaska Airlines, wśród głównych linii z Afryki i Bliskiego Wschodu – South African Airways. Wśród głównych aliansów lotniczych najbardziej punktualny okazał się sojusz oneworld.

Cały raport znajdziecie TUTAJ