Wizz Air z lotniska Chopina aż do 26 października

Autor tekstu: , Data publikacji:

Węgierski tani przewoźnik Wizz Air poinformował, że przedłuży swój pobyt na lotnisku im. Chopina do 26 października.

– Po sześciokrotnym przełożeniu terminu naprawy pasa startowego na lotnisku w Modlinie oraz przy braku jasności kiedy lotnisko zostanie otwarte ponowne, Wizz Air jest zmuszony przedłużyć swoją tymczasową działalność operacyjną z lotniska Chopina w Warszawie. Jednocześnie Wizz Air potwierdza powrót działalności operacyjnej na Lotnisko w Modlinie tak szybko jak tylko wznowi ono działalność – powiadomił Wizz Air.

Wizz Air od czasu przenosin z Modlina do Warszawy obsługuje wszystkie trasy z lotniska Chopina. Węgrzy przenieśli się się z Modlina 18 grudnia – początkowo Wizz Air tłumaczył się częstymi mgłami i zakłóceniami lotniczymi w podwarszawskim lotnisku.

Przypomnijmy że 22 grudnia lotnisko Modlin zostało zamknięte z powodu złego stanu pasu startowego, co do tej pory uniemożliwia powrót węgierskiego przewoźnika do podwarszawskiego portu. Wczoraj minał termin ulitmatum, jakie władze lotniska w Modlinie wystosowały do wykonawcy pasa startowego, firmy Erbud, która zakładała, że remont może potrwać aż do października. Erbud przekazał jednak Modlinowi pismo, z którego wynika, że będzie w stanie przeprowadzić remont do końca maja. Zdaniem przedstawicieli lotniska, w takim przypadku wznowienie lotów byłoby możliwe jeszcze przed wakacjami.