Lotnisko w Radomiu z nowym cennikiem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze radomskiego portu lotniczego upubliczniły nowy cennik usług związanych z korzystaniem przez przewoźników z tego lotniska. Dokument został już zatwierdzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Port Lotniczy Radom wprowadził nowe stawki opłat dla linii lotniczych korzystających z usług lotniska. W nowym cenniku ujęte zostały przede wszystkim pozycje takie jak korzystanie przez pasażerów z terminala, opłaty za obowiązkowe kontrole bezpieczeństwa, a także za przekraczający godzinę postój samolotu. Dobra wiadomość dla przewoźników jest taka, że starty i lądowania wciąż będą bezpłatne, a opłaty za każdego pasażera rozpoczynać się będą od 33zł – informuje portal rp.pl.

Nowa polityka cenowa spółki Port Lotniczy Radom ma zachęcić przede wszystkim nisko kosztowych przewoźników, dla których wysokość opłat lotniskowych jest jednym z kluczowych elementów w budżecie tych przedsiębiorstw. Jednocześnie jak przekonuje Jacek Kobus przedstawiciel radomskiego lotniska nowe obowiązujące w Radomiu ceny sprawią, że port lotniczy będzie dwa razy tańszy w stosunku do podwarszawskiego Modlina i cztery razy tańszy względem stołecznego lotniska im. F. Chopina.

Wraz ze wprowadzeniem stawek kształtujących się na poziomie 30zł za każdego pasażera lotnisko ma stać się najtańszym portem lotniczym w Polsce. To jednak może nie wystarczyć do tego, aby dostarczyć spółce sporych wyników finansowych. Zdaniem Kobusa opłaty wnoszone przez przewoźników wystarczają jedynie na sfinansowanie jednej drugiej bieżących wydatków lotnisk.