Na Stansted tak jak na Heathrow. Kolejki…

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejne brytyjskie lotnisko, obsługujące stołeczny Londyn, ma problemy z ruchem podróżnych. Na długie kolejki do odpraw zaczęli się skarżyć pasażerowie na Stansted.

Jak informuje portal BreakingTravelNews.com, problemy pojawiły się w ubiegły piątek wieczorem – wielu z pasażerów, zmuszonych do długiego oczekiwania na odprawę paszportową, złożyło oficjalne skargi na obsługę lotniska. Przedstawiciele lotniska przyznali, że problem istnieje i że to co, zdarzyło się w piątek, to nie jednorazowy przypadek – takie sytuacje miały już miejsce w przeszłości.

Jak dojechać z lotniska Londyn Stansted do centrum Londynu >>

Pytana o kolejki na Stansted Theresa May, brytyjska minister spraw wewnętrznych, odparła, że rząd przyjrzy się problemowi, ale pierwszeństwo ma sytuacja na głównym lotnisku w Londynie – Heathrow. To największe lotnisko w Europie przyjmie na siebie główny ciężar obsługi pasażerów przylatujących na lipcowe igrzyska olimpijskie. Według pasażerów już teraz na Heathrow trzeba czekać na odprawę paszportową nawet 45 minut. Brytyjskie Home Office zapowiedziała, że wkrótce na lotnisku zostanie zatrudnionych dodatkowych 80 pracowników imigracyjnych.