Nadciąga Runmageddon. Ekstremalny bieg w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

13 kwietnia 2014 na warszawskim Torze Służewiec odbędzie się Runmageddon – ekstremalny bieg z przeszkodami, który zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych. Odpowiednie stężenie endorfin i adrenaliny zapewni 9 kilometrowa trasa, na której znajdzie się ponad 30 przeszkód naturalnych oraz sztucznych.

Uczestnicy będą musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem. Nie zabraknie ścian, lin, trawersów, przeszkód z gonitw końskich, pajęczyn linowych czy zasieków, pod którymi trzeba będzie się przeczołgać. Organizatorzy trzymają w tajemnicy jeszcze kilka dodatkowych atrakcji, dzięki którym start w Runmageddonie z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników. Do rywalizacji o miano najtwardszego zawodnika włączył się generał Roman Polko, były Dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM i jednocześnie objął wydarzenie honorowym patronatem.

MG_0049

Na liście startowej Runmageddonu znajduje się już ponad 800 osób, wśród nich prym wiodą członkowie klubów Cross Fit oraz specjaliści od treningów funkcjonalnych w terenie z BOOT CAMP z całej Polski. Do startu w Runmageddonie regularnie przygotowuje się około 300 zawodników podczas treningów, które odbywają się w 12 miastach w całym kraju. Wydarzenie będzie miało rangę Mistrzostw Polski dla studentów, żołnierzy i ratowników, a najtwardsi uczestnicy otrzymają zaszczytne wyróżnienia Twardej Sztuki oraz Twardego Syna. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2,5 godziny.

Runmageddon to kolejna impreza działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km, oraz Maratonu Bieszczadzkiego.