Najpiękniejsze egipskie plaże

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wiele osób, planując zagraniczny wyjazd, w pierwszej kolejności odwiedza zaufane biuro podróży. Touroperatorzy kuszą promocyjnymi cenami i wizją egzotycznych wakacji.

Jedną z niezwykle chętnie wybieranych przez Polaków ofert jest Egipt all inclusive, umożliwiająca wypoczynek w najsłynniejszych kurortach na najpiękniejszych egipskich plażach.

Egipskie perełki

Jedną z pierwszą propozycji wczasów w Egipcie może być pobyt w najpopularniejszych miejscowościach, będących swoistymi perełkami na turystycznej mapie tego kraju. Bez wątpienia należy do nich między innymi Hurghada, uznawana jednocześnie za najważniejszą nad Morzem Czerwonym. Hurghada przyciąga gości wspaniałymi plażami, mieniącymi się niczym złoto, turkusem morskiej wody i zapierającymi dech rafami koralowymi.

Poważną konkurencją dla Hurghady jest Sharm el-Sheikh, podbijające serca turystów cudownym krajobrazem, który tworzą piaszczyste plaże z górującymi nad nimi monumentalnymi klifami. Ponadto w Sharm el-Sheikh panują wręcz wyśmienite warunki do pielęgnowania sportowych pasji, które docenią zwłaszcza windsurferzy, kitesurferzy i miłośnicy nurkowania.

Okolice Hurghady

Chcąc spędzić urlop w Egipcie, warto zainteresować się także mniejszymi miejscowościami, leżącymi w okolicach Hurghady. El Gouna może poszczycić się znakomitym usytuowaniem, charakterystyczną architekturą, a ponadto malowniczymi kanałami i zatoczkami. Z kolei odwiedzający El Quiser mają do swojej dyspozycji piękną plażę nad szmaragdowymi wodami morskimi, której tło stanowią majestatyczne pasma górskie.

Egipt kameralnie

Wśród ofert Egipt all inclusive na szczególne wyróżnienie zasługują również te, dotyczące pobytu w mniejszych, ale równie urokliwych, miasteczkach. W Marsa el Alam, często określanym mianem najbardziej dziewiczego kurortu w tym kraju, można skutecznie zregenerować siły, oddając się słodkiemu lenistwu na złotych piaskach, amatorzy nurkowania natomiast mogą podziwiać jedną z najlepiej zachowanych egipskich raf koralowych.

Kolejną znakomitą propozycją dla pasjonatów podwodnego świata będzie także wyjazd do Taby, leżącej w zatoce Akaba, słynącej z doskonale nasłonecznionych plaż rozciągających się wzdłuż brzegu Morza Czerwonego. Złote piaski kuszą również w Dahab, miejscu niemal idealnym zarówno dla miłośników relaksujących kąpieli słonecznych, jak i preferujących aktywny wypoczynek.

Odwiedzając biuro podróży w poszukiwaniu wymarzonej oferty Egipt all inclusive, musimy być przygotowani na to, że podjęcie ostatecznej decyzji nie musi być proste. Kraj słońca, wspaniałych mórz i cennych zabytków może poszczycić się także pięknymi plażami, które każdego roku skutecznie przyciągają turystów z całego świata, a po powrocie pozostają w ich pamięci na wiele miesięcy.