Norwegian rozpocznie loty na Kanary

Autor tekstu: , Data publikacji:

W pierwszym kwartale przyszłego roku norweski przewoźnik planuje poszerzyć swoją ofertę o loty na hiszpańskie wyspy Gran Canaria, Teneryfę i Malagę. Rozbudowa siatki połączeń jest odpowiedzią spółki na stale rosnące zainteresowanie tym regionem turystów z Europy.

Najnowsza oferta została stworzona przede wszystkim z myślą o  turystach z Niemiec i Wielkiej Brytanii gdyż to właśnie wśród obywateli tych krajów hiszpańskie wyspy cieszą się największym zainteresowaniem.  Od wczoraj (29.10) siatka połączeń norweskiego przewoźnika poszerzona została o trzy loty tygodniowo na Malagę i cztery na Teneryfę. W chwili obecnej obydwie trasy realizowane są z brytyjskiego portu lotniczego London Gatwick, który póki co jest jedynym lotniskiem obsługującym nowe destynacje Norwegian Air Shuttle.

Obywatele Niemiec nie powinni jednak czuć się zawiedzeni. W pierwszym kwartale przyszłego roku spółka planuje zwiększyć częstotliwość lotów z niemieckich miast Monachium, Kolonia i Hamburg na Malagę i Teneryfę, a także uruchomienie z dniem 1 lutego 2014r. dwóch nowych tras pomiędzy Berlinem, a  Gran Canaria i Teneryfą. Rozbudowa siatki połączeń nie jest jednak jedynym założeniem spółki na przyszły rok. Równolegle do poszerzania oferty linie planują budowę kolejnej już czwartej bazy operacyjnej w Hiszpanii. Na lokalizację najnowszej bazy przedsiębiorstwo wybrało Teneryfę.

-Budowa nowej bazy jest niezbędna w celu prawidłowej i sprawnej obsługi połączeń pomiędzy Niemcami i Wielką Brytanią, a regionami Hiszpanii, w których planujemy ekspansję. Sądzę, że nowa oferta w jeszcze większym niż dotychczas stopniu zwiększy zainteresowanie podróżnych naszymi usługami – powiedział Bjorn Kjos, dyrektor wykonawczy Norwegian Air Shuttle.