Nowa polityka bagażowa Wizz Air

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wprowadzenie opłaty w wysokości 45 PLN za duży bagaż podręczny zapewni więcej miejsca na pokładzie samolotu, a także spowoduje zmniejszenie cen biletów Wizz Air o 22 PLN.

Wizz Air ogłosiła nową politykę bagażową, mającą na celu ograniczenie ilości bagaży wnoszonych na pokład samolotu i przepełnienia w kabinie. Linie lotnicze ogłosiły także, że podzielą się z pasażerami oszczędnościami, jakich Wizz Air spodziewa się po wprowadzeniu zmian.

Pasażerowie wszystkich linii lotniczych zapewne niejednokrotnie doświadczyli opóźnień samolotów, irytowały ich przepełnione luki bagażowe i niedogodności spowodowane brakiem miejsca, które zostało zajęte przez zbyt duże bagaże. Udana próba przeprowadzona przez Wizz Air na trasie Londyn-Katowice, trwająca od początku sierpnia, wykazała, że warunki podczas wchodzenia na pokład znacznie się poprawiły dzięki temu, że pasażerowie zabierali do samolotu 20% mniejsze bagaże. Te zmiany nie tylko pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas, podnosząc wydajność linii, ale również wpływają na usprawnienie wsiadania na pokład i zwiększenie komfortu pasażerów.

Od 4 października, pasażerowie rezerwujący bilet* na podróż po 24 października mogą podróżować z darmowym małym bagażem podręcznym (o maksymalnych wymiarach 42x32x25cm) lub zapłacić on-line 45 zł za zabranie na pokład dużego bagażu (rozmiar 56x45x25cm). Artykuły zakupione na lotnisku po przejściu kontroli (bardzo istotne źródło przychodu dla 81 partnerów Wizz Air na lotniskach) nadal mogą być wnoszone na pokład bez żadnych dodatkowych kosztów.

Nowe zasady nie dotyczą lotów zakupionych przed 4 października, a także lotów, które odbędą się przed 24 października, wyłączając te objęte próbą – na trasie Londyn-Katowice, gdzie nowe reguły obowiązują już od początku sierpnia. Wizz Air wierzy, że opłata – 45 zł – za duży bagaż podręczny zachęci pasażerów do podróżowania z mniejszymi torbami, gdy tylko podróżujący z większymi bagażami będą musieli za to zapłacić. W ramach dzielenia się z pasażerami oszczędnościami wynikającymi z wprowadzonych zmian, Wizz Air wprowadza obniżkę na loty** rezerwowane po 24 października- będą one o 22 zł tańsze.

 

Nowa polityka bagażowa od 4 października

Typ bagażu podręcznego
Rozmiar (objętość)
Przykład
Opłata
Mały bagaż podręczny
do 42x32x25cm; (30 L)
torebka, mały plecak, torba na laptopa (musi mieścić się pod siedzeniem)
bezpłatny
Duży bagaż podręczny
większy niż mały bagaż podręczny – do 56x45x25cm; (60 L)
Torby na kółkach
45 zł
(online)
Polityka bagażowa: 1 mały bagaż podręczny LUB 1 duży bagaż podręczny na pasażera. Artykuły zakupione na lotnisku po kontroli mogą być także wnoszone do kabiny samolotu za darmo!

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział – W kwestii nisko-kosztowych lotów Wizz Air nie uznaje półśrodków! Ogłaszamy nową, innowacyjną politykę bagażową po udanej próbie, która udowodniła, że redukcja ilości i wielkości bagaży na pokładzie przekłada się nie tylko na więcej miejsca dla pasażerów, ale także na spore oszczędności. Obsługując pasażerów, z których większość decyduje się na podróż z mniejszym bagażem, jesteśmy teraz pierwszym przewoźnikiem w Europie, który eliminuje ciągły problem przemysłu lotniczego oraz, co istotniejsze, podróżujących – czyli wysokie koszty, związane z lataniem.

Wizz Air jest ponownie pionierem w oferowaniu nisko-kosztowych lotów, co możliwe jest dzięki oszczędnościom; to one przekładają się na obniżone ceny biletów. Zostawiamy to wysoko-kosztowym liniom lotniczym, które problem sporych kosztów podróżowania, wynikających m.in. z dużego zużycia paliwa, rozwiązują poprzez podnoszenie cen biletów. Podróżujący z Wizz Air będą mogli nadal płacić tylko za usługi, z których rzeczywiście korzystają. Zachęcamy dziś naszych pasażerów do przemyślanego podróżowania i zabierania małych bagaży na pokład samolotu. Dzieląc się przewidywanymi oszczędności, wprowadzamy zniżkę dla naszych pasażerów – 22 zł na loty objęte nową polityką bagażową, dostępne na wizzair.com