Nowy projekt marki Mercure

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sieć Mercure wprowadza nowy projekt, który ma na celu wzmocnienie osobowości marki. MPULS składa się z 3 filarów: „bądź silny”, „bądź atrakcyjny” i „bądź spójny”.

Na przestrzeni ostatnich lat marka Mercure konsekwentnie  wzmacnia swój wizerunek, udoskonalając platformę komunikacyjną i dystrybucyjną, proponując nowe korzystne ceny oraz zmieniając politykę dotyczącą promocji. Następnym krokiem, który zostanie podjęty przez międzynarodową sieć będzie umocnienie osobowości marki. Projekt MPULS zbudowany jest na 3 filarach: „bądź silny”, „bądź atrakcyjny” i „bądź spójny”. Celem wprowadzenia programu jest dążenie Mercure do możliwie najwyższych standardów obsługi w hotelach tej sieci.

Bądź silny

Podstawowym założeniem projektu MPULS jest zbudowanie silnej marki. Mercure ma dać pracownikom poczucie dumy z przynależności do silnej sieci oraz wzmocnić rolę tej marki w realizacji strategii asset light Grupy Accor. Kluczowe w tym procesie będzie jasne określenie tożsamości marki Mercure oraz świadomość celu i zaangażowanie pracowników w realizację projektu. Dobrze wyszkolona i zmotywowana kadra będzie efektywnie zarządzać kanałami dystrybucji i sprzedaży oraz wpłynie na skuteczną komunikację między hotelami w sieci.

Bądź atrakcyjny

Rynek hoteli klasy średniej uważany jest za niezróżnicowany, racjonalny oraz mało funkcjonalny i atrakcyjny dla klientów. Według koncepcji MPULS, Mercure stanie się bardziej atrakcyjną marką dla gości, partnerów biznesowych oraz dla swoich pracowników. Tym, co wyróżnia ją na tle konkurencji to silniejsza i bardziej zróżnicowana strategia opierająca się na tzw. „glokalności”. Ofertę lokalnych, udanych wrażeń zapewnia gościom entuzjastyczna obsługa, a z drugiej strony globalna jakość i rozwiązania stosowane na całym świecie przez Mercure. Marka planuje wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej, korzystnych ofert dla klientów i partnerów oraz lepsze możliwości rozwoju dla swoich pracowników.

Bądź spójny

Fundamentem trzeciego filaru projektu MPULS „bądź spójny” jest wzmocnienie relacji z klientami.
W oczach gości marka Mercure oznaczać będzie profesjonalizm, skuteczność oraz optymalny stosunek jakości do ceny. Doświadczenia te zbudują nowoczesny wizerunek marki, pewnego rodzaju kontrakt, dzięki któremu klient poczuje się częścią projektu MPULS. Bycie spójnym oznacza również konsekwentne realizowanie strategii Gwarancji Jakości Mercure, wdrażanie nowej identyfikacji wizualnej marki oraz wspólne dbanie o wydajność i jakość narzędzi, którymi posługują się pracownicy.