Nowy wymiar transportu w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Z początkiem roku 2012 na ulicach Warszawy pojawią się pojazdy należące do nowej korporacji taksówkowej – EcoCar System, należącej do spółki Green Capital City.

Ten innowacyjny projekt ma pomóc osiągnąć, a nawet prześcignąć poziom europejski. Samochody i system nadzoru, zostały przygotowane tak, aby spełniać oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów.

Polska pod wieloma względami odstaje od standardów europejskich. Nie inaczej jest w przypadku taksówek. We Francji normą jest, że przewoźnicy starają się korzystać z coraz bardziej ekologicznych pojazdów, spalających mało paliwa i emitujących niewielkie ilości dwutlenku węgla. Przykłada się  także wagę do samych samochodów – aby były nowoczesne i komfortowe dla pasażera. Niemcy już powoli testują pojazdy elektryczne, spełniające rolę taksówek. Koncept Volkswagena jest wyposażony na przykład w ekrany LCD, które mają umilić podróż.

Czy ten poziom jest dla nas niedostępny? Czy dogonimy Europę dopiero za kilka lat, a może i później? Spółka Green Capital City, specjalizująca się we wdrażaniu innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań motoryzacyjnych przyjęła wyzwanie i postanowiła stworzyć korporację, która na nowo zdefiniuje pojęcie transportu indywidualnego.

W pierwszym kwartale 2012 roku na ulicach Stolicy pojawią się Fordy Mondeo, zakupione bezpośrednio u polskiego dealera. Wszystkie samochody będą w białym kolorze, częściowo oklejone na zielono. Nowy przewoźnik ma szybko prześcignąć poziom oferowany przez zachodnie korporacje. Usługa będzie odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów i wyrazem chęci wprowadzenia realiów XXI wieku do branży taksówkowej. EcoCar System stawia sobie za cel przede wszystkim wysoką jakość obsługi, zaawansowanie technologiczne i ekologię.