Nowy wymiar transportu w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Część samochodów przejdzie konwersję układu napędowego na elektryczny. Pozostałe pozostaną spalinowe, a dla ograniczenia emisji CO2 i zużycia benzyny, będą wyposażone w instalację LPG.

W środku, na pasażera będzie czekać wiele niestandardowych udogodnień. Każdy pojazd będzie wyposażony w ekrany LCD, które umożliwią korzystanie z Internetu, przeglądanie poczty e-mail, udział w wideo-konferencjach, czy oglądanie telewizji. Na pokładzie będzie także udostępniona sieć Wi-Fi, która pozwoli na korzystanie z sieci z własnego komputera. Dla obcokrajowców odwiedzających Warszawę nie będzie także problemem porozumienie się w innym języku, ponieważ każda taksówka będzie miała zainstalowany translator, który umożliwi bezproblemowe przekazanie kierowcy wszystkich niezbędnych informacji.

Poczyniono także kroki, aby zmaksymalizować efektywność zarządzania tak nowoczesną flotą. Przygotowany system informatyczny pozwoli składać zamówienia przez Internet, aplikacje mobilne telefonów komórkowych oraz telefon. System ten przekazuje informacje ile pasażer zapłaci za kurs i na którą godzinę dojedzie na miejsce, zanim jeszcze podróż się rozpocznie. Umożliwi również maksymalne wykorzystanie czasu pracy samochodów, co w efekcie pozwoli, aby każdy  pojazd floty  pracował nawet 24 godziny na dobę.

„To bardzo wymagające i ambitne przedsięwzięcie. Nikt jeszcze nie robił czegoś podobnego. Między innymi dlatego wszystkie elementy niezbędne do realizacji tego projektu, włącznie z informatycznym systemem nadzoru nad pojazdami i napędem elektrycznym zostały przygotowane w Polsce, przez rodzime firmy. Silniki elektryczne, które będą napędzać samochody to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów na świecie. Wierzymy, że uda nam się stworzyć nowy standard świadczenia tego typu usług.” – wyjaśnia Magdalena Bajska, dyrektor marketingu spółki Green Capital City.

Spółce zależy też, aby pasażerowie dzielili się swoimi opiniami i pomagali wspólnymi siłami zbudować firmę, która będzie świadczyć usługi na oczekiwanym poziomie, w sposób w pełni satysfakcjonujący. Podczas wstępnej fazy działalności każdy z pasażerów będzie mógł podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi usługi, a właściciel gwarantuje, że zostaną one poważnie potraktowane i rozpatrzone pod kątem możliwości wprowadzenia w życie.

Firma cały czas pracuje nad rekrutacją kadry kierowców. Każdy kto posiada licencję taksówkarza może zgłosić swoją kandydaturę do pracy i pomóc tworzyć nową usługę. Obecnie kończone są ostatnie prace związane z wprowadzeniem EcoCar System na rynek.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji