Odliczanie do Polskiego Weekendu na Chopoku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Koncerty Mariki i Ewy Farny, szkółki narciarskie dla rodzin, slalomy dla zaawansowanych narciarzy – to niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników Polskiego Weekendu na słowackim Hopoku.

Jedna z atrakcji jest możliwosc bezpłatnego doskonalenia umiejętnosci narciarskich.  Mniej biegli w narciarskim rzemiośle podszkolą umiejętności pod okiem instruktorów np. na Bielej Puti. Najmłodsi wielbiciele nart i snowboardu będą mogli zaszyć się w szkółce narciarskiej „Maxiland”. Tutaj na nich będą czekały nie tylko zabawy, konkursy i animacje, ale także nauka jazdy w ramach akcji „Gwiazdy uczą jeździć”.

– Warunki są wspaniałe. Mamy kilkadziesiąt centymetrów świeżego śniegu, jest umiarkowanie zimno, ratraki pracują non stop, tak aby stoki były odpowiednio przygotowane. Co ważne, południowa strona Chopoka, która była dostępna tylko dla nielicznych zaawansowanych narciarzy i riderów teraz otwiera się szerzej na amatorów śnieżnego szaleństwa i śmigania w puchu w naturalnych warunkach. Już nie trzeba objeżdżać góry, praktycznie od południa i północy można wjechać gondolkami i z samego szczytu pomknąć w dół Chopoka. W tej chwili mamy ok 40 km tras, na których mogą jeżdzić i Ci początkujący i zawodowcy – zapewniają  menadżerowie stacji w Jasnej.

Stacja narciarska w Jasnej pod Hopokiem to najprężniej rozwijający się ośrodek sportów zimowych w tej części Europy. W zeszłym roku słowacka spółka TMR zainwestowała w nowe koleje i infrastrukturę ponad 40 milionów euro. W przyszłym roku, po raz pierwszy w tej części Europy, na stokach Chopoka będą organizowane Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim dla Juniorów

Odjecie pochodzi z:

fotolia-logo-white