Cebu Pacific odbierają pierwszego Airbusa A320

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie lotnicze Cebu Pacific Air odebrały w Manilii pierwszy A320 wyposażony w sharklety i tym samym stały się pierwszym przewoźnikiem na Filipinach, który będzie użytkownikiem samolotów z nowymi końcówkami skrzydeł, redukującymi zużycie paliwa.

Sharklety są nowymi końcówkami skrzydeł pozwalającymi liniom lotniczym na obniżenie zużycia paliwa do 4 procent na dalszych dystansach. Są one oferowane jako opcjonalne rozwiązanie w samolotach z rodziny A320  i standardowe we wszystkich samolotach z rodziny A320neo. Cebu Pacific eksploatuje obecnie 34 samoloty z rodziny A320 i czeka na dostawę kolejnych 48 , w tym 18 A320 ceo i 30 A321neo.

Sharklety są wykonane z lekkiego kompozytu mierzą 2,4 metra. Obniżając liniom lotniczym rachunki za paliwo o ok. 4 procenty sharklety dają przewoźnikom możliwość wydłużenia zasięgu o ok. 185 km lub zwiększenia ładowności samolotu o ok. 450 kg.

Rodzina samolotów A320 jest najlepiej sprzedającą się i najnowocześniejszą rodziną samolotów na świecie. Dotychczas zostało zamówionych ponad 9 tys. samolotów a 5400 trafiło do ponad 380 klientów i operatorów  na świecie.

Cebu Pacific jest wiodącą linią lotniczą w regionie azjatyckim. Linie mają rozbudowaną siatkę połączeń krajowych i zagranicznych  obejmującą 32 kierunki na Filipinach i 21 połączeń do miast azjatyckich