Pierwszy Hyatt w Iraku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hotelarska spółka Hyatt Hotels Corporation ogłosiła decyzję o budowie nowego hotelu w Iraku. Obiekt zlokalizowany w irackim mieście Sulaymaniyah ma zostać oddany do użytku w 2017r.

Nowopowstająca nad Zatoką Perską inwestycja Hyatt Regency Sulaymaniyah będzie pierwszym hotelem marki zlokalizowanym w Iraku. Całość przedsięwzięcia realizowana jest we współpracy międzynarodowej spółki hotelarskiej Hyatt Hotels Corporation i amerykańskiego dewelopera Claremont Group. Decyzja o inwestycji w Iraku podyktowana jest faktem, iż Kurdystan jest obecnie stale rozwijającym się pod względem gospodarczym i turystycznym regionem co w konsekwencji powoduje również wzrost popytu na usługi hotelarskie.

W hotelu o powierzchni 1660m2 znajdzie się 220 pokoi, kompleks sal konferencyjnych, trzy baseny, centrum fitness, gabinety SPA, a także całodobowa restauracja. Ponadto w celu maksymalizacji komfortu i wygody gości hotel zlokalizowany będzie na terenie irackiego Hawary Shar Park – ponad 240 hektarowego obszaru, na którym powstają parki rozrywki, pola golfowe, ogrody zoologiczne oraz centra handlowe.

-Jesteśmy pewni, że Hyatt Regency Sulaymaniyah zaoferuje najwyższy poziom usług zarówno hotelarsko – wypoczynkowych jak i gastronomicznych spełniając tym samym oczekiwania klientów prywatnych jak i biznesowych. Obecnie Irak staje się jednym z regionów Bliskiego Wschodu, w którym występuje stały systematyczny wzrost turystyki i gospodarki. Z niecierpliwością wyczekujemy otwarcia w tamtym regionie naszego hotelu. – powiedział Peter Norman, wiceprezes rozwoju nieruchomości w Hyatt Hotels & Resort.