Pierwszy Hyatt Andaz w Japonii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Amerykańskie przedsiębiorstwo hotelarskie Hyatt otworzy w czerwcu w Japonii pierwszy hotel należącej do spółki marki Andaz. Otwarcie hotelu przewidywane jest na 11 czerwca br.

Hotel zlokalizowany jest w tokijskim wieżowcu Tokio Toranomon Hills pomiędzy 47, a 52 piętrem wieżowca. Budynek mieści się w centrum miasta pomiędzy Imperial Palace, a Tokyo Tower. Wysokość Tokio Toranomon Hills wynosi 247 metrów, co zapewnia budynkowi drugie miejsce wśród tokijskich drapaczy chmur.

W skład hotelu wchodzą 164 pokoje, przy czym 16 z nich to apartamenty o powierzchni od 50 do 220mkw. Wszystkie znajdują się pomiędzy 47, a 52 piętrem wieżowca oferując przyszłym gościom niezrównane widoki na panoramę Tokio. W nowym hotelu Hyatta znajdzie się również bar na świeżym powietrzu, restauracja mieszcząca się na 51 piętrze, zaplecze konferencyjne, kaplica, spa oraz basen i centrum fitness. Ponadto na dachu budynku władze przedsiębiorstwa zamierzają stworzyć willę Katsura Rikyu, która ma stanowić przykład tradycyjnej japońskiej architektury.

Wraz z oddaniem do użytku hotelu władze amerykańskiego przedsiębiorstwa zamierzają uruchomić podziemny pasaż handlowy, który ma być alternatywą dla gości hotelu wobec zatłoczonej tokijskiej aglomeracji. W pasażu mają znaleźć się sklepy oraz butiki marki Andaz.